Gözler tekrar kabine toplantısında! Yeni yasaklar mı gelecek?

Koronavirüs salgınında son durum ve alınacak yeni kararlar için gözler bir kez daha kabine toplantısında. Kısmi kapanmada verilen sürenin dolması ve yaklaşan Ramazan Bayramı ile birlikte Kabine Toplantısı'nda belirlenecek yeni yol haritasında, üç hafta kapanma ve hızlı aşılanma hedefinin de masadaki seçenekler arasında olduğu belirtiliyor.

Gündem 26.04.2021, 09:02
Gözler tekrar kabine toplantısında! Yeni yasaklar mı gelecek?

Gözler bir kez daha  Beştepe'de Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılacak olan Kabine Toplantısı'nda.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sunum yapması planlanan toplantıda, tedbirlerin vaka sayılarına yansıması, yeni tedbirlere ihtiyaç duyulup duyulmadığı, mevcut tedbirlerin ne zamana kadar devam edeceği gibi konuların gündeme gelmesi bekleniyor.

Kabine toplantısına, yeni göreve atanan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Ticaret Bakanı Mehmet Muş ilk kez katılacak.

Toplantıda Covid-19'la mücadelede alınan tedbirlerin sonuçları, aşı tedariği, yerli aşı çalışmaları ve aşı takvimi konularının yanı sıra Irak'ın kuzeyine düzenlenen operasyon başta olmak üzere ülke gündemindeki çeşitli konuların ele alınacağı tahmin ediliyor.

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN YAPILACAK?

Beştepe'de yapılacak olan Kabine Toplantısı'nın tarihi ile ilgili henüz bir açıklama gelmedi. Ancak son yapılan toplantı 13 Nisan tarihinde gerçekleştirilmişti. Toplantı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 2 saat 45 dakika sürmüştü. Toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan ramazanın ilk 2 haftasında kısmi kapanma uygulanacağını bildirmişti.

Daha önce yapılan açıklamalarda kabinenin 2 haftada bir toplanacağı açıklanmıştı. Bu nedenle kabine toplantısı 26 Nisan'da (Bugün) gerçekleştirilecek.

KABİNE'DE ELE ALINACAK KONULAR

Türkiye genelinde uygulanan kısmi kapanmanın devam edip etmeyeceği de hafta başında yapılacak kabinede tartışılacak. Kabinede iki hafta sürecek daha sert tedbirlerin alınabileceği belirtiliyor.

Kabinede, kalabalık yerler ve AVM’lerin kapatılmasına yönelik yeni kararların alınabileceği kaydediliyor. Bu nedenle Ramazan Bayramı’nda 4 günlük sokağa çıkma yasağı da seçenekler arasında.

YENİ TEBİRLER AÇIKLANACAK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sunum yapması planlanan toplantıda, tedbirlerin vaka sayılarına yansıması, yeni tedbirlere ihtiyaç duyulup duyulmadığı, mevcut tedbirlerin ne zamana kadar devam edeceği gibi konuların gündeme gelmesi bekleniyor.

İthal aşıda tedarik süreci, Rus Sputnik V aşısıyla ilgili gelişmeler, yerli aşı çalışmalarında gelinen son aşamanın da toplantının önemli gündem maddeleri arasında yer alacağı öngörülüyor.

Toplantıda Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından da sunum yapılacağı tahmin ediliyor. Akar'ın yurt içi ve sınır ötesinde devam eden terörle mücadele faaliyetlerinin yanı sıra Türk Silahlı Kuvvetlerince Irak'ın kuzeyinde Metina ve Avaşin-Basyan bölgelerinde bulunan terörist hedeflere düzenlenen Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarına ilişkin kabineyi bilgilendirmesi bekleniyor.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da sunum yaparak, önemli dış gelişmeler ile 27-29 Nisan'da BM öncülüğünde, Kıbrıslı taraflar ve garantör ülkeler Türkiye, Yunanistan ve İngiltere'nin de katılımıyla düzenlenecek 5+1 formatındaki gayriresmi Kıbrıs konulu konferans öncesinde bilgilendirme yapması öngörülüyor.

Yeni göreve atanan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ın da toplantıda bir sunum yapması bekleniyor.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (7)
BenDeniz 5 ay önce
Ne yasağı ne kapanması birileri oturduğu yerden milyon dolarlar kazanıyor gıda sektörü enerji sektörü hijyen maske bunların işine geliyor tabi, bir de maaşını tıkır tıkır alanlar yani kısacası işi olanlar medyada çalışanlar görsel ve yazılı kaplanalım diyorlar ayıptır ya bırakın bu işleri küçük esnafın açlıktan nefesi kokuyor yeter artık. Pahalılık almış başını gitmiş insanlar karnını doyuramıyor beslenemiyor önce insanların karnını doyurun kovit falan kalmaz.
Ali 5 ay önce
Yasak ğelse ğarip vatandaşa var bir anlamı yok ha çoğunluk ğarip ğureba fakir fukara belki ondan ellam
tonya 5 ay önce
toplanti sonunda bay kemal,bay kemal, bay kemal ,.,.,.,.sonra chp ,chp,chp,...toplanti bitti.
alperen 5 ay önce
yasak yasak millet kafayı yedi
borabay 5 ay önce
LAF LAF LAF... İcraat yok . millet beberiyor, her kabine toplantısı sonrası cek cak cuk.. Niye kasa bitti, hazine tamtakır, YAndaş beşli çeteye 200 milyar dolar. Bir aile yakını 128 milyar dolar. oooh durma devamç
Aristo 5 ay önce
Kem kğm ehe öhö aziz ve değerli çok kıymetli halkım vatandaşım bu mübarek ramazan ayında hepinize selam eder sevğilerimi yollarım Allah Muhammet demeyide unutmam tabiyki başka nasıl kanacaksınız ehe öhö çok değerli vatandaşlar yıkama yağlama bağlama kısmımdan sonra yol yaptık köprü yaptık avm ler rezidanslar yaptık havaalanı ğerek olmayan yee havaalanı denizi olmayan yere liman yaptık biz yaptık yaparızda şu cehape zihniyeti ülkeyi batırdı mahvetti şu cehape şu kılıçdaroğlu varya kem küm eeeee ğelelim asıl konumuza toplandık durum iyi önce kurallara biz uyacağız diye kuran a el bastık dağılın bence böyle diyecek hiç dinlemeye ğerek yok
Alim 5 ay önce
Cehape den başlayıp şunu yaptık milyar dolar lar yollar falan diyecek övecek övünecek ben varya ben diyecek ona buna yine sallayacak özellikle abd ye tabi sonra kılıçdaroğlu ile bağlayacak salğına nasıl başettiklerini başarılarını anlatacak tabi ölen 40 bin kişi niye öldü ğünde de 350 kişi niye ölüyor niye 40 bin kişi hasta oluyur o zaman diye kimse soramayacak o kadar boş laf lar işte

Gelişmelerden Haberdar Olun

@