Gönül gönüleydik şimdi yan yanayız

AK Parti Trabzon Milletvekili Ayvazoğlu Otizm ve Down Sendromlu bireyler için kurulan Meclis Araştırma Komisyon Sözcülüğüne seçildi.

Gönül gönüleydik şimdi yan yanayız
banner432

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, TBMM Down Sendromu, Otizm ve diğer gelişim bozukluklarının yaygınlığının tespiti ile ilgili bireylerin sorunlarının çözümü için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyon Sözcülüğüne seçildi.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Ayvazoğlu şunları söyledi:

“TBMM Down Sendromu, Otizm ve diğer gelişim bozukluklarının yaygınlığının tespiti ile ilgili bireylerin sorunlarının çözümü için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyon Sözcüsü seçildim. Engelli bireyleri, aileleri ve eğitmenleri ile yıllardır yanyana gönül gönüle farklı çalışmaların içinde bulunmuş bir kişi olarak yapılabilecekler konusunda söz sahibi olmanın huzuru ile bugün ilk adımımızı atmış olduk. Rabbim bizleri gönüllere dokunacağımız ve hayır duası alacağımız işlerde muvaffak kılsın inşallah...”

Otizm dernek üyelerinden oluşan Meclis ise Meclis Başkanı Nüvit Uyar başkanlığında çalışmalarına hiç ara vermeden başladı. 

Meclis üyeleri ilk toplantısında da, aciliyeti olan talepleri, mevcut yasalarda eksik yasa uygulamalarının sonuçları ve Otizm Eylem Planı üzerinde görüşmeler yaparak yol haritasını belirledi. 

TBMM’de oldukça yoğun bir tempoda çalışmalarını sürdüren Milletvekili Ayvazoğlu, 1 ana ve 2 alt olmak üzere iki komisyon üyeliğinde görev yapıyor.

Gönül gönüleydik şimdi yan yanayız

Gönül gönüleydik şimdi yan yanayız

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 09:33

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner443

banner393