7m


7m

hyundai

Genelkurmay karar verdi

Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Hasan Iğsız, gazete, televizyon ve ajansların Ankara temsilcileri ile savunma muhabirlerine son terör olaylarına ilişkin bilgi verdi. Iğsız, önceki gün saldırıya uğrayan ve 15 şehidin verildiği aktütün de dahil olmak üzere

Gündem 05.10.2008, 16:00
Genelkurmay karar verdi
Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Hasan Iğsız, gazete, televizyon ve ajansların Ankara temsilcileri ile savunma muhabirlerine son terör olaylarına ilişkin bilgi verdi. Iğsız, önceki gün saldırıya uğrayan ve 15 şehidin verildiği aktütün de dahil olmak üzere 5 karakolun taşınacağını söyledi.


Iğsız, güvenlik güçleri ile PKK arasında çıkan çatışmada kaybolan 2 uzman çavuşun da şehit olabileceğini söyledi ve ekledi: ''Kuzey Irak terörle mücadelemize destek vermiyor. 2. Ordu Komutanı Aktütün'ü yerinde inceliyor. Aktütün de dahil 5 karakolun yeri değişecek. İddia edildiği gibi istihbarat zaafiyeti yok. Terör örgütü bu saldırıda başarısız oldu. Bayraktepe'deki birlik kahramanca mücadele ettiler, canlarını verdiler ama bölgeyi vermediler. En az 23 terörist öldürüldü. Öldürülen terörist sayısı daha fazla olabilir.''Yorumlar (3)
MURATTALHAKALYONCU 14 yıl önce
valla okuduktan sonra çok üzüldüm nedir yani oraları o köpekleremi bırakacağız nedir savaşsa savaş ne oldu bizi kaçırdılarmı diyeceğiz olmaz böyle şey
aksu.selcuk 14 yıl önce
Bazı karakolların yerleri değişmesine hak veriyorum bence ..karakolların yerleri DEĞİŞTİĞİ zaman pkk saldırıp kaçarken türkiyeye. kaçmasıda zaman alacak böylece . hiç olmassa 1 adım daha pkk yı öldürme şansımız artacak .kalabalık saldıramayacaklar ..

şehitelr ölmez vatan bölünmez bu vatan vatanı sevenlerin !
hhmyk 14 yıl önce
daha öncede kışın kara harekatı düzenlendi. şimdide 23 pkk lı öldü deniliyor. hani nerdeler. gören varmı. nerde bu ölen pkk lılar yoksa hemen orda sizmi gömdünüz. yazık evlatlarımıza pkk lıların öldüğü doğruluğuna kesinlikle inanmıyorum.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@