banner518

Genç, TÜGVA ile protokol imzaladı

Ortahisar Belediyesi, ile TÜGVA ile Protokol imzalandı.

Gündem 01.12.2018, 16:11 01.12.2018, 16:22
Genç, TÜGVA ile protokol imzaladı

Ortahisar Belediyesi, eğitim faaliyetlerini destekleyeme devam ediyor. Üniversiteye hazırlık kursları başta olmak üzere, meslek edindirme, kültür ve sanat kursları düzenleyerek eğitime destek olan Ortahisar Belediyesi, şimdi de TÜGVA ile Münazara Yarışması Protokolü imzaladı.

Protokolü Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç ile TÜGVA Trabzon İl Başkanı Osman Ergün imzaladı. Trabzon'da bulunan bütün lise öğrencilerini kapsayacak yarışmada öğrencilerin tartışma, eleştirme, sorgulama, fikir yürütme yetenekleri ile bilgi ve beceri kapasitelerinin geliştirilmesi hedefleniyor.

"EĞİTİM ÜLKE MESELESİDİR"

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, eğitimin Türkiye'nin en öncelikli meselesi olduğunu söyledi. Bugüne kadar eğitimin sorunlarının çözülmesi için devasa adımların atıldığını belirten Başkan Genç, "Modern okul binalarının yapılmasından tutun da eğitim araç ve gereçlerine, spor salonlarına, laboratuvarlara kadar her alanda modern yapılar hayata geçirildi. Bizim de yerel yönetimler olarak eğitimle ilgili üzerimize birtakım görevler düşüyor. Eğitimi ülke meselesi olarak görüyoruz. Okullarımızın fiziki ihtiyaçlarıyla ilgili her zaman desteklerimizi sürdürüyoruz. Diğer yandan ilçe milli eğitim müdürlüğümüz, TÜGVA gibi sivil toplum örgütlerimizle işbirliği yaparak eğitim faaliyetlerine desteklerimizi sürdürüyoruz. TÜGVA ile yaptığımız protokolle lise öğrencilerimizin münazara yeteneklerini ve tartışma kültürünü geliştirmeyi hedefliyoruz. Münazara; öğrencilerimizin bilgi ve yeteneklerini, eleştiri, tartışma ve sorgulama becerilerini geliştiren en önemli araçlardan biridir. Biz de tam olarak bunu amaçlıyoruz. TÜGVA Türkiye çapında çocuklarımıza milli ve manevi değerlerin öğretilmesi ve benimsetilmesi açısından büyük projelere imza attı. Bu nedenle TÜGVA ile yaptığımız işbirliğini önemsiyorum. Öğrencilerimiz münazara yarışmasıyla beyin fırtınası yapacak, yeni fikirler, yeni tartışma metotları geliştirerek düşünme kabiliyetlerini  artıracak.  Bu anlamda TÜGVA Başkanımız Osman Ergün Bey'e de bu güzel projeden dolayı teşekkürlerimizi iletiyoruz." diye konuştu. 

Projeyi Ortahisar Belediyesi, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve ANADER ortaklaşa yürütecek. 

Genç, TÜGVA ile protokol imzaladı


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (2)
davut 1 yıl önce
Evet Tügva çok önemli bir kuruluş zira Bilal Erdoğan ilgileniyor. Çağdaş Yaşamı Destekleme gibi modern Türkiye oluşturmak isteyen vakıflara çöp bile verilmiyor.
Adı saklı kalsın 1 yıl önce
Bizde biliyorduk anader projeyi yapıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@