alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Gemi Trabzon'a Getirilecek

Trabzon'dan yola çıkan ve Rusya'nın Sochi Limanı açıklarında beklerken yanmaya başlayan ''Boztepe'' adlı geminin, soğutma çalışmalarının ardından Trabzon Limanı açıklarına çekileceği öğrenildi.Rusya'nın Sochi Limanı'na yaş meyve ve sebze götürmek için 3 T

Gündem 05.08.2007, 12:25
Gemi Trabzon'a Getirilecek


Trabzon'dan yola çıkan ve Rusya'nın Sochi Limanı açıklarında beklerken yanmaya başlayan ''Boztepe'' adlı geminin, soğutma çalışmalarının ardından Trabzon Limanı açıklarına çekileceği öğrenildi.

Rusya'nın Sochi Limanı'na yaş meyve ve sebze götürmek için 3 Temmuz'da Trabzon'dan yola çıkan, ancak aynı gün liman açıklarında yükünü boşaltmak için beklediği sırada garaj bölümünden alevler yükselen ''Boztepe'' gemisindeki yangını söndürme çalışmalarının tamamlandığı, soğutma çalışmasının sürdüğü öğrenildi.


Yetkililer, yangın nedeniyle yan yatan geminin, Trabzon'dan yola çıkan bir çekici gemi tarafından soğutma çalışmalarının tamamlanmasıyla Trabzon Limanı açıklarına çekileceğini bildirdiler.

Gemide 26 TIR'ın yanı sıra 7 adet cipin bulunduğunu belirten yetkililer, maddi hasarın yaklaşık 10 milyon dolar olduğunu kaydettiler.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@