Gemi baskınına BM el koydu

İsrail'in Gazze'ye insani yardım taşıyan gemilere düzenlediği kanlı baskının araştırılması için BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun nezaretinde bir komisyon kurulacağı bildirildi.Haber televizyonlarının bildirdiğine göre, beş kişilik araştırma komisyonuna Yeni

Gündem 05.06.2010, 19:15
Gemi baskınına BM el koydu

İsrail'in Gazze'ye insani yardım taşıyan gemilere düzenlediği kanlı baskının araştırılması için BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun nezaretinde bir komisyon kurulacağı bildirildi.

Haber televizyonlarının bildirdiğine göre, beş kişilik araştırma komisyonuna Yeni Zelanda eski Başbakanı Geoffrey Palmer başkanlık edecek.

M Genel Sekreteri Ban'ın konuya ilişkin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı aradığı ve görüşmenin 15 dakika sürdüğü belirtildi. Görüşmede, Başbakan Erdoğan oluşturulacak komisyonun çalışmalarının iki ay içinde sonuçlanmasını istedi.

Erdoan, Ban ile yaptığı görüşmede ayrıca, BM Güvenlik Konseyi'nden çıkan kınama bildirisinin yeterli olmadığını ve somut adımlar atılmasını talep etti.

Başbakan Erdoğan bu doğrultuda, Gazze'ye uygulanan ablukanın kaldırılmasını, Refah sınır kapısının açılmasını ve Gazze'ye yapılan yardımların BM aracılığıyla bir an önce ulaştırılmasını istedi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@