banner539

banner526

banner533

banner513

Gazze dört bir yandan sarıldı

İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak'ın makamından yapılan açıklamada, Gazze Şeridi'ne yönelik kara harekatı çerçevesinde binlerce yedeğin seferber edildiğini duyuruldu.LİVNİ TEHDİT ETTİ İsrail Dışişleri Bakanı Tzipi livni, Filistinlilerin sınırdan roket atış

Gündem 03.01.2009, 21:46
Gazze dört bir yandan sarıldı

İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak'ın makamından yapılan açıklamada, Gazze Şeridi'ne yönelik kara harekatı çerçevesinde binlerce yedeğin seferber edildiğini duyuruldu.

LİVNİ TEHDİT ETTİ

İsrail Dışişleri Bakanı Tzipi livni, Filistinlilerin sınırdan roket atışlarını durdurmakta yetersiz kalınması halinde ileride Gazze Şeridi'ne yeniden saldırı düzenleyebileceklerini söyledi.

Livni, İsrail'in Kanal 2 televizyonuna yaptığı açıklamada, "Umarım ki bu operasyon uzun dönemde sükuneti sağlar. Ateş açtıkları anda büyük güçle karşılık veririz" dedi.

Tzipi livni, çeşitli oprasyonlara ihtiyaç duyulacağını, bunun uzun bir mücadele olduğunu, zaman zaman güç kullanmak zorunda kalacaklarını söyledi.

İSRAİL'DEN GAZZE HALKINA TEHDİT

Günler süren hava bombardımanın ardından karadan Gazze Şeridi'ne giren İsrail'e ait tankların, Hamas'a ait mevzileri vurduğu bildirildi.

Görgü tanıkları, İsrail tanklarının Gazze'nin kuzeyindeki Hamas mevzilerine ateş açtığını belirtirken, havan toplu misillemeye maruz kaldıklarını aktardı.

Öte yandan, İsrail ordusunun, Gazze halkını, Hamas'a yardım etmemeleri için tehdit ettiği bildirildi.

Ordu açıklamasında, ''İsrail'e karşı Hamas'ın teröristlerine yardım edenlerin'' bunu yapmamaları konusunda uyarıldığı belirtildi.

SICAK GELİŞMELER

İsrail askerinin Gazze'ye başlattığı kara harekatı sonrasında Gazze'de Hamas güçleri ile İsrail askerleri arasında çatışmalar yaşanıyor. Hamaslı yetkililer İsrailli askerlerin öldürüldüğünü açıklıyor.

Son gelen bilgilere göre İsrail'in deniz birliklerinin de harekata katıldı.

Son yapılan bir açıklamaya göre El Fetih'e bağlı El  Aksa kuvvetleri de Hamas'la birlikte İsrail'e karşı savaşacağını açıkladı.

Yorumlar (4)
stress 12 yıl önce
israil katlediyor,dünya izliyor. Allah mazlum filistinlilerin yardımcısı olsun. haber61.neti bu haberleri dile getirmesinden dolayı ayrıca kutluyorum
vedabusesi 12 yıl önce
ahhhhh ecdad osmanli ahhh dayanin kardeslerim insallah yakin zamanda bu is son bulacak allahin izniyle bugün berlinde yürüyüs vardi -4 derecede neyazikki 30 filisdin bayragi ve 100 lerce türk bayragi haricinde kimse yokdu mazlumun yaninda bizlerden baska kimse yok neyazikki yahudilerden daha ihrenc bu kardeslerimizi saibsiz birakan basda misir-lübnan ve digerleri nevarsa sükür ki mevlanin kurani kerimde övdügü efendimiz s.a.v hadisde övdügü türk milletinde
casa 12 yıl önce
İsrail'in soykırım gayreti,batı tarafından (ABD,Avrupa) seyredilmektedir.Hatta Birleşmiş Milletler de öyle.Yıllar önçe Milli Şairimizin Bizlere verdiği receteyi tekrar hatırlamak hem de samimi olarak hatırlamanın zamanı çoktan gelmiştir.Recetede,batı için''Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar'' tarif edilmişti.Bu tarif o zaman ,bu zaman ve geleçekte hep böyle olaçaktır.Gaflete düşmemiz,bizim zaafiyet sorunumuz olarak tanımlanmalıdır.Batılılar zengin olabilir ançak medeni olmaları hiç de mümkün değildir.Hatta onların zenginliği kan ve gözyaşı üzerine oluşmuş vahşi Emperyalistlerdir.Bunların kötülüklerini çoçuklarımıza okutmalı ve bizim medeniyetimizi artık ön plana çıkarmalı ve neslimizi en güzel şekilde yetiştirmeliyiz.Selam ve saygılarla.
snn 12 yıl önce
Allah filistin'li kardeşlerimizin yardımcısı olsun. 5 milyonluk israil yahudisi a.b.d'yi de arkasına almış, İslamın kutsal toprakları olan filistin topraklarını işgal etmiş, mescidi aksa'nın altına tüneller kazıp çökertmeye çalışıyor ve 1.5 milyar müslüman elimiz kolumuz bağlı bekliyoruz. hiç olmazsa onlar için dua edelim. yardım kuruluşları aracılığıyla yardım dönderelim. bugün (pazar) saat 12.00'da İstanbul çağlayan meydanında filistin'le dayanışma mitingi yapılıyor. ona katılalım. bugün elimiz kolumuz bağlı beklesek de gönlümüzün kardeşlerimizle birlikte olduğunu ve birgün bardağın taşabileceğini görsünler, ayaklarını denk alsınlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@