'G-3 tüfeklerimiz tutukluk yaptı'

5 askerin şehit olduğu Tunceli Sarıyayla Karakolu'nda yaralanan en Arif Karakahya baskını ilk kez anlattı: Tam 3.5 saat çatıştık, teröristler karakola giremedi. Takviye birliklerinin ambulanstan sonra geldiği o çatışmada yaralanan Karakahya'nın ifadeleriy

Gündem 22.05.2010, 18:16
'G-3 tüfeklerimiz tutukluk yaptı'

5 askerin şehit olduğu Tunceli Sarıyayla Karakolu'nda yaralanan en Arif Karakahya baskını ilk kez anlattı: Tam 3.5 saat çatıştık, teröristler karakola giremedi.

 

Takviye birliklerinin ambulanstan sonra geldiği o çatışmada yaralanan Karakahya'nın ifadeleriyle doğrulanmış oldu.

 

AVLUYA SIZANLAR OLDU

Karakahya teröristlerin karakolun içine giremediğini ancak saldırını sonlarına doğru avluya girmeyi başaran bir kaç teröristten birinin kapıdan içeri attığı el bombasının komutanın odasının yanında patladığını söyledi.

 

YÜRÜYÜN ASLANLARIM

"23.10'da silah sesleri duyduk. Komutanım "yürüyün aslanlarım hepsini öldüreceğiz" diye bağırarak mevziye koştu. Saldırıyı telsizle haber verdim. Koğuştakiler mavzilere çıktı."

 

YARDIM GELECEK DENDİ AMA

Saldırıyı telsizle haber verdiğim alaydan "bekleyin yardım gelecek dendi" Koğuştaki arkadaşlar üzerlerinde eşofman olduğu halde hücum yeleklerini ve silahlarını alıp 20 saniye içinde mevzilere çıktılar.

 

"Teröristlerle mesafe bir ara 5-6 metreye kadar düştü. G-3'lerimiz tutukluk yaptı. Duymasınlar diye hiç bağırmadık."

 

ÖNCE AMBULANS GELDİ

"3.5 saat sonra çatışma bitti. Sabah ambulans geldi, Sonrasını hatırlamıyorum. Takviye birliklerinin geldiğini görmedim. "

 

KOMUTAN BOĞULDU MU?

Komutanımız Hasan Özberk'in teröristlerce boğulduğu doğru değil, çatışmada şehit oldu.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
HOPALI 11 yıl önce
Askerin elinde bulunan G3 ler en ufak bir toz aldımı tutukluk yapıyor sanki kaleşten daha mı ucuz veya iyi ki kaleş değilde G3 kullanılır anlamıyorum bende askerlik yaparken ki Şırnak ta yapmıştım G3 lerimiz en ufak bir tozlanmada tutuluk yapar dı ayrıca nışangah ayarıda çok zor oluyordu hatta bazıları hiç ayar tutmazdı bizim ordumuz neden sılahları yenilemiyor onu anlamıyorum
sebatspor 11 yıl önce
Askerde sıfırlama atışlarında sürekli tutukluk yaparlardı.
ogzsn 11 yıl önce
kendı kendını yok eden bir devlet varsa o da türkiyedir
ADIL 11 yıl önce
Teknoloji öyle bir boyuta geldiki artık bu tür olayların yaşanması şaşkınlık yaratıyor.Yoksa Türkiyenin gücü yokmu bu teknolojiyi elde etmeye üğretmeye.Yazık değilmi o MEHMEDÇİKLERE.Yaşanan bu olayları şaşkınlıkla karşılıyorum.Nerede büyük TÜRKİYE.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@