Fındıkçı isyan etti AKP'yi bastı

Sakarya'nın Kocaali ilçesi'nde fındık taban fiyatının açıklanmasından sonra aralarında 2B nedeniyle fındıklarını TMO'ya teslim edemeyenlerin de olduğu bin kadar fındık üreticisi FİSKOBİRLİK Genel Başkanının bürosunu taşlayıp, AK Partinin tabelasını indirm

Gündem 03.09.2008, 20:13
Fındıkçı isyan etti AKP'yi bastı
Sakarya'nın Kocaali ilçesi'nde fındık taban fiyatının açıklanmasından sonra aralarında 2B nedeniyle fındıklarını TMO'ya teslim edemeyenlerin de olduğu bin kadar fındık üreticisi FİSKOBİRLİK Genel Başkanının bürosunu taşlayıp, AK Partinin tabelasını indirmek istedi.

Sabah saatlerinde Kocaalide fındık taban fiyatını protesto eden üreticiler, ilçenin Zafer Meydanında toplanarak yürüyüş yapmak istedi. Polisin yürüyüşe izin vermemesi üzerine kalabalık, Ziraat Odasının camlarını taşladı.

Buradan Ak Parti İlçe Teşkilat binasına kadar gelen kalabalıktan bir kişi çatıya çıkarak partinin tabelasını indirmeye çalıştı.

Tabelaya tekme atan ve vuran kalabalık, binanın camlarını kırdı. Öfkeli üreteciler daha sonra ise FİSKOBİRLİK Genel Başkanı Lütfü Bayraktar'ın bürosuna ilerleyerek saldırıda bulundu. Büroyu da taşlayan kalabalığa polis müdahalede bulundu. Kalabalığın üzerine göz yaşartıcı gaz sıkan polis, kalabalığı bölgeden güçlükle uzaklaştırdı.

Olaylar sırasında biber gazından etkilenenler oldu. Bölgede olabilecek olaylara karsı polis ekipleri bölgede bekletiliyor
Yorumlar (3)
casa 12 yıl önce
Rekortenin fazlalığı fiyat belirlemekte etkense tabiki etkendir.Etkili ve yetkililer çözüm mamamında sizlersiniz.Bu problemin çözümü size aittir.Düşünebiliyor musunuz? Düzce,Adapazarı ve Kocaeli fındık üretiçisi perişan peki fındığın ana vatanı Trabzon,Giresun ve Ordu fındık üreticisi ne haldedir.Geleceği karanlık olup,arazisinde başka ürün üretme şansı yoktur.Sosyal Devlet olmak halkının sorunlarına çözüm bulmak olmalıdır.
sscakir 12 yıl önce
inanmayın bunların hepsi seçimde akp ye oy verir:)
ercalik 12 yıl önce
G. Doğuya 12.5 milyar doları verirken rekoltesi az olan bir ürün mü görüldü de verildi Allah aşkına...Nasıl olsa oylar çantada keklik gibi görülüyor Karadeniz'de, adam gibi bir muhalefet sadece şu fındık işini işlese oyları götürür Karadenizde ama nerdeeeeeeee....

Gelişmelerden Haberdar Olun

@