7m

uzungöl yayla otel

Federasyonlar ve kulüplerden 15 Temmuz mesajı

TFF, TBF, TVF ve kulüpler, 15 Temmuz mesajı yayımladı.

Gündem 15.07.2022, 10:48 15.07.2022, 11:01
Federasyonlar ve kulüplerden 15 Temmuz mesajı

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Türkiye Voleybol Federasyonu ve kulüpler, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı yayımladı.

TFF BAŞKANI BÜYÜKEKŞİ: GURURUMUZ VE ONURUMUZ OLAN ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ.
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin "15 Temmuz'u unutmadık, unutmayacağız" sözleriyle şehitlerimizi andığı mesajı şöyle: "15 Temmuz 2016'da Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanan FETÖ mensupları, vatanımızın bütünlüğünü, milletimizin birlik ve beraberliğini, bağımsızlığımızı ve demokrasimizi hedef alan hain bir darbe girişiminde bulunmuştur. Bu ihanet karşısında, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde bir araya gelen yüce milletimiz; sokaklara, meydanlara inerek şanlı mücadelesi ve duruşu ile dünyaya kahramanlık ve demokrasi dersi vermiştir. 251 demokrasi şehidimizin kanıyla yazılan bu destan, milletimizin özgürlüğünün simgesi olarak daima hatırlanacaktır. Ve futbol ailesi olarak bizler; gururumuz ve onurumuz olan şehitlerimizi unutmadık, unutmayacağız. Bu vesileyle 15 Temmuz'un altıncı yılında, hain darbe girişimini ve terör örgütünü bir kez daha lanetliyorum. Milletimize, Demokrasi ve Millî Birlik Günü'nü miras bırakan şehitlerimizi şükran ve rahmetle anıyor, tüm gazilerimize sağlıklı ve huzurlu uzun bir ömür diliyorum."

TBF BAŞKANI TÜRKOĞLU: VATANLARI İÇİN CAN VERMİŞ AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYOR, GAZİLERİMİZE SAYGILARIMI SUNUYORUM
Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu'nun mesajı şu şekilde: "Bundan 6 yıl önce ülkemiz, alçakça bir darbe girişimiyle karşı karşıya kalmasına rağmen; milli iradeye ve Cumhuriyet'e sonuna kadar bağlı olduğunu tüm dünyaya gösterdi. 15 Temmuz 2016, hafızalarımıza milletimizin hainlere karşı demokrasi destanı yazdığı tarih olarak kazındı. FETÖ'nün; Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığına ve refahına yönelik saldırısına milletimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde benzeri görülmemiş bir direniş gösterdi. Demokrasi adına sergilediği kararlı duruşla ülkesine sahip çıkan halkımız tek bir vücut olurken, milli iradeye de sonuna kadar bağlı olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüzde vatanları için can vermiş aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize saygılarımı sunuyorum."

TÜRKİYE VOLEYBOL FEDERASYONU: 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİ SAYGIYLA VE RAHMETLE ANIYORUZ
Türkiye Voleybol Federasyonu'nun mesajı şu şekilde: "15 Temmuz gecesi büyük bir kahramanlık gösteren halkımız, demokrasiye kast eden hain bir saldırıyı önlemiştir. Bu vesile ile Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde bir kez daha tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, şükran ve saygıyla anıyoruz."

TÜRKİYE TENİS FEDERASYONU: DEMOKRASİYE KAST EDEN HAİN SALDIRIYI HALKIMIZ MİLLİ İRADEYLE BÜYÜK BİR KAHRAMANLIK GÖSTEREREK ÖNLEMİŞTİR
Türkiye Tenis Federasyonu'nun mesajı şöyle: "6 sene önce 15 Temmuz gecesi demokrasiye kast eden hain saldırıyı halkımız milli iradeyle büyük bir kahramanlık göstererek önlemiştir. Bu vesile ile Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde bir kez daha tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, şükran ve saygıyla anıyoruz."

TRABZONSPOR: TÜM KAHRAMANLARIMIZI DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ'NDE SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ
Trabzonspor Kulübü'nün mesajı şu şekilde: "15 Temmuz hain darbe girişimini canı pahasına engelleyen tüm kahramanlarımızı Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde saygı ve minnetle anıyoruz."


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@