Fahrettin Koca salgından kurtulmanın formülünü açıkladı

Bakan Koca, aşı olunmadan Kovid-19 salgınının önlenemeyeceğinin altını çizerek, vatandaşlara aşı olmaları ve kurallara uymaları çağrısı yaptı.

Gündem 25.07.2021, 23:13
Fahrettin Koca salgından kurtulmanın formülünü açıkladı

Türkiye'de koronavirüs vaka sayılarının artışa geçmesinin ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca uyarılarını sıklaştırdı. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Bakan Koca, aşı olunmadan Kovid-19 salgınının önlenemeyeceğinin altını çizerek, vatandaşlara aşı olmaları ve kurallara uymaları çağrısı yaptı.

Türkiye'de son 24 saatte 223 bin 837 Kovid-19 testi yapıldı, 14 bin 230 kişinin testi pozitif çıktı, 55 kişi hayatını kaybetti. Korona tablosundaki artışın ardından Sağlık Bakanı Koca, salgından kurtulmanın formülünü verdi.

"SALGIN AŞISIZ YENİLMEZ"

Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Kovid-19'la mücadele kurallarına uyulmadığı ve aşı olunmadığında salgını durdurmanın uzun sürebileceği uyarısında bulundu. Bakan Koca, "Covid-19'la mücadelenin kurallarına uymaz ve aşımızı hemen ilk fırsatta yaptırmazsak, salgını durdurmak uzun sürebilir. Ödediğimiz bedelleri, yaşadığımız kısıtları, maddi ve manevi kayıpları düşünün. Ne çok insanı kaybettiğimizi hatırlayın. Salgın aşısız yenilmez. Aşınızı olun.." ifadesini kullandı.

AŞILAMADA SON DURUM

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, 18 yaş üstü nüfusta birinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 63,61, ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 36,80 olarak gerçekleşti.

Covid-19'la mücadele kapsamında, son 24 saatte birinci, ikinci ve üçüncü doz 547 bin 997 aşı uygulandı.

Türkiye'de bugüne kadar yapılan aşı sayısı 39 milyon 482 bin 796'sı birinci doz, 22 milyon 840 bin 591'i ikinci doz, 3 milyon 819 bin 417'si üçüncü doz olmak üzere 66 milyon 142 bin 804'e yükseldi.

En az bir doz aşı uygulananların oranının en yüksek olduğu 10 il sırasıyla Muğla, Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Aydın, İzmir ve Tekirdağ oldu.

En az bir doz aşı yapılanların oranının en az olduğu iller ise Bitlis, Şanlıurfa, Mardin, Siirt, Diyarbakır, Muş, Batman, Bingöl, Gümüşhane ve Iğdır olarak sıralandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (7)
BOZKURT 2 ay önce
Kurallara uyalım.Aşı olalım.Peki sorumsuzca beyinsizce hareket edenlerin üzerinde devletin yaptırımı olmayacak mı ? Yahu bireyin tedbiriyle görüyorsunuz bitmiyor.Bitmiyoooooor.
Tursun 2 ay önce
Çip yerleştirip AKP ye oy vermeyenin daş edeceksiniz dilimi robot olmak zoruma gitmez ama yağı nasıl Alican nereden dolduracağınız ağızdan sorun yok ama geridense ben aşı olmaaam
murat c. 2 ay önce
sen bence de aşı olma.
Hayat 2 ay önce
Çoğu kişi belirti yasamasına rağmen , dükkanını kapatmamak için, planlı tatilini ötelememek için test vermiyor . İçimizde geziyorlar . Düğünler geçen sene salgına göre uygun yapılıyordu . Şimdi dip dibe horon oynuyor herkes. Hızla gelen tehlikeyi görmüyor musunuz? Kışın turizmin bedelini sağlık sektörüne yüklenerek ağır ödeyeceğiz. Boş yere kaç can yanacak. Allah askına bişe yapın edin , yasakları getirin. Kimse normal yaşamı şu dönemde haketmiyor ….
Misafir 2 ay önce
Mademki biliyordu bu Formülüde neden buladar geç açikliyor.Bizim bildigimiz biesey yok zaten.Herseyin eniyisini onlar giynerler yerler içerler zaten..
hakan 2 ay önce
ingiltere israil aşıladı da ne oldu vakalar patladı önemli olan DOĞAL olarak BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ güçlendirmek
Garip38 2 ay önce
Sen halâ trenemi bakıyorsun

Gelişmelerden Haberdar Olun

@