banner539

banner526

banner533

banner513

Eruygur gün geçtikçe iyileşiyor

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nazım Mutlu, emekli Orgeneral Şener Eruygur'un şuurunun düne göre biraz daha açıldığını, verilen komutları algılayabildiğini bildirdi. Mutlu, 17 Eylül'den beri ha

Gündem 02.10.2008, 15:08
Eruygur gün geçtikçe iyileşiyor
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nazım Mutlu, emekli Orgeneral Şener Eruygur'un şuurunun düne göre biraz daha açıldığını, verilen komutları algılayabildiğini bildirdi.

Mutlu, 17 Eylül'den beri hastanede tedavi gören Şener Eruygur'un uyutulmadığını, durumunun düne oranla biraz daha iyi olduğunu söyledi.

Eruygur'un şuurunun dün yarı açık olduğunu anlatan Mutlu, "Oksijen tedavisine devam ediyoruz. Nabız ve tansiyonu da normale dönmeye başladı. Komutlarımızı algılayabiliyor ve yanıt veriyor. Sol kol ve ayaklarını oynatabiliyor, ancak sağ kol ve ayakları tam olarak oynatamıyor. Ama yavaş yavaş iyiye gidiyor" dedi.

"Ergenekon" soruşturması kapsamında tutuklanarak Kocaeli F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi'ne konulan emekli Orgeneral Şener Eruygur, hipertansiyon nedeniyle düşmesi sonucu KOÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırılmıştı.

Eruygur'un beyin kanaması geçirdiği, birinci boyun kemiğinde dört parçalı kırık olduğu belirlenmişti.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@