Ermeni Tırları için Trabzon İddiası

Asimder Başkanı Gülbey, Ermeni tırlarının Trabzon limanını kullandığını iddia etti.

Ermeni Tırları için Trabzon İddiası

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey, Türkiye’nin yılda 400 Ermeni TIR aracına Trabzon limanı üzerinden Gürcistan Poti limanından 600 dolar daha ucuz fiyata dünyaya açılma izni verdiğini iddia etti. 

Turist olarak Türkiye’ye giriş yapan Ermeni TIR şoförlerinin sıkıntı yaşamamaları için Gürcistan Türkiye Büyükelçiliği tarafından çalışma izni verildiğini belirten ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey, “Ermenistan tarafından işgal edilmiş Azerbaycan toprağı olan Karabağ için 1992 yılında Ermenistan ile Türkiye arasında bulunan ülke sınır kapıları kapatılmış ve diplomatik ilişkiler dondurularak, Ermenistan’a Türkiye tarafından işgal sona erinceye kadar Ermenistan’a ekonomik ambargo uygulama kararı alınmıştır. Her ülkedeki Büyükelçilikler ve Başkonsolosluklar kapatılmıştı. Azerbaycan ve Türkiye sınır kapıları kapalı olan Ermenistan Gürcistan sınır kapısından da Rusya Gürcistan savaşından sonra kota uygulanması yapılmaktadır. Yalnızca İran tarafından desteklenen ve tek sınırsız ticaret uygulaması olan sınır kapısı bulunmaktadır. Ermenistan Avrupa’ya açılmak için yıllarca Gürcistan Poti limanını kullandı. Son zamanlarda Türkiye Trabzon limanında TIR başı Gürcistan Poti limanına göre 600 dolar daha ucuz oluşu nedeniyle Ermenistan nakliyat şirketleri tarafından daha çok tercih edilmektedir. Türk yasalarına göre Ermeni şoförlerinin Türkiye’ye turist olarak değil de çalışma vizesi alarak girmeleri gerekiyor aksi taktirde girişleri yasaktır. Bu sorunu çözmek için önce Ukrayna araya girerek geçici yardımcı olduktan sonra şimdi ise Gürcistan Türkiye Büyükelçiliği Ermeni şoförlere resmi olarak çalışma izni belgesi veriyor” dedi. 

Bu nasıl Ambargo diyen Gülbey, “Ermenistan Türkiye arasında her gün Erivan İstanbul arası bir kez uçak seferi bulunmakta, Gürcistan ve İran üzerinden ülkemize binlerce Ermenistan vatandaşı elini kolunu sallayarak geliyor ve 70 bin kaçak Ermeni ülkemizde çalışmakta. Otobüs firmaları her gün turistik tur yaparken ve son olarak da Gürcistan Büyükelçiliğimiz tarafından diplomatik ambargoda delinmişken ASİMDER Genel Merkezi olarak tüm yetkililere soruyoruz. Bu nasıl ambargo” şeklinde konuştu. 

Ermeni Tırları için Trabzon İddiası

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 12:26


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fendi Kerim
Fendi Kerim - 2 ay Önce

5 milyon Suriyeli,5 milyon Afgan,ırak birazda Ermeni bişey olmaz biz kendimize yeni yurt bulalım

Serkan
Serkan - 2 ay Önce

yapar bu hükümetten her şey beklenir bunlara para ver geç arkalarına sesleri çıkmaz

Muzaffer Ermiş/Trabzon Liman İşlt Gnl Md
Muzaffer Ermiş/Trabzon Liman İşlt Gnl Md - 2 ay Önce

Trabzon Poti/Batum arası roro seferi olmadığı gibi, şu an Limanımızdan hiç bir ülkeye roro seferi yoktur. Bunu iddia eden zatı muhterem bir zahmet aramış olsa bilgi sahibi olur, böyle asılsız söylemlerle kamuoyunu meşgul etmezdi. Kamuoyuna duyurulur.

Adam
Adam - 2 ay Önce

Türkiyede 100 bin ermeni yaşıyor...

Farahim Qurban
Farahim Qurban - 2 ay Önce

Göksel Gülbey bu yazısınınmenbeyi ne ve nereden?

banner443