Erdoğan'nın yanıtı olumsuz

Erdoğan, Meclis'te Tunceli Eğitim ve Sağlık Vakfı temsilcilerini kabul etti. Basına kapalı olarak gerçekleşen toplantıda, heyet taleplerini Erdoğan'a ilettiler. Edinilen bilgilere göre, toplantıda heyet, Tunceli'nin isminin “Dersim” olarak değiştirilmesin

Erdoğan'nın yanıtı olumsuz
Erdoğan, Meclis'te Tunceli Eğitim ve Sağlık Vakfı temsilcilerini kabul etti. Basına kapalı olarak gerçekleşen toplantıda, heyet taleplerini Erdoğan'a ilettiler.
Edinilen bilgilere göre, toplantıda heyet, Tunceli'nin isminin “Dersim” olarak değiştirilmesini talep etti. Başbakan Erdoğan'da, ”kısa orta ve uzun” vadede yapılması gerekenlere dikkat çekti ve bu konunun gündemlerinde olmadığını söylediği öğrenildi.
Heyet, görüşmede Seyit Rıza, Şeyh Sait Nursu'nun mezar yerlerinin bulunmasını da talep ederken, Dersim olaylarına yönelik Başbakan Erdoğan'ın tavrına teşekkür etti.
Erdoğan'da heyete siyasal ekolojik ve inanç değerlerini gözeterek talepleri yerine getireceklerini bildirdi.
Öte yandan, Erdoğan heyete “Alevi Açılımı” ile ilgili çalışmaların süratle devam ettiğini, ve Alevilerin beklentilerinin en uygun şekilde yerine getirileceğini söylediği kaydedildi.


HABERE YORUM KAT
Haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler