Erdoğan Trump ile ne konuştu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donal Trump ile telefonda görüştü.

Erdoğan Trump ile ne konuştu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump akşam saatlerinde telefonda görüştü. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump arasında bu akşam bir telefon görüşmesi gerçekleştirildi. Görüşmede ikili meselelerin yanı sıra, Cemal Kaşıkçı cinayeti, ABD’de devam eden FETÖ soruşturmaları, Suriye’de terörle mücadele faaliyetleri ve ikili ekonomik ilişkiler hakkında fikir teatisinde bulunuldu. 

Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump’a, Kaliforniya’daki orman yangınlarında hayatlarını kaybedenler için taziyelerini iletti. Cemal Kaşıkçı cinayetinin tüm yönleriyle aydınlatılması ve olayın örtbas edilmesine izin verilmemesi hususunda mutabık kalan iki lider, tüm terör örgütleriyle mücadele konusunda, Türkiye Cumhuriyeti ve ABD’nin daha yakın işbirliği içerisinde olmasının önemini vurguladı. 
İki lider, Münbiç yol haritası çerçevesinde ortak devriye faaliyetlerinin başlamasından duydukları memnuniyeti ifade ederek sürecin bir an önce tamamlanması konusunu da görüştü. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’nin PKK terör örgütünün Suriye koluna yardımlarının sona erdirilmesi hususundaki beklentilerini de dile getirdi. Fransa’da gerçekleştirdikleri görüşmede ele alınan konuların takibinin önemine değinen iki lider, ülkeleri arasındaki işbirliğinin her alanda daha da geliştirilmesi noktasında kararlılıklarını teyit etti. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Uğur şirin
Uğur şirin - 3 hafta Önce

İnsanlar ğerçek yüzlerini sizden istediklerini alamayınca ğösterirler.

mehmet.
mehmet. - 3 hafta Önce

iPhone telefonumu kirmistim gidip yenisini aliyim.

Hakan Güven
Hakan Güven - 3 hafta Önce

Yahu Sn Cumhurbaskanim bırak o Trump'dan sana fayda gelmez, 3 günde bir arıyorsunuz, samimi olmaya çalışıyorsunuz vs vs 1 ay önceye kadar 360 ° değiştik, bize amerikadan fayda gelmez, döviz değil faiz düşsün faiz, herşeyin fiyati ayni degisen birsey yok, bizim en iyi dostumuz Rusya ( Putin ) dir...

İbrahim
İbrahim - 3 hafta Önce

Eeyyy abd, sayın abd oldu.. kof efelik yapmayacaksın, adamı kuzuya çevirirler ..

banner421

banner426

banner432

banner443

banner441