banner539

banner526

banner533

banner513

Erdoğan Peres'le ne konuştu

İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile dün akşam yaptığı telefon görüşmesinde, dostlar arasında böyle şeyler olabileceğini belirterek, “Bugün olanlar için son derece üzgünüm” dediği öğrenildi.Alınan bilgiye göre, Cumhurbaşka

Gündem 30.01.2009, 18:05
Erdoğan Peres'le ne konuştu

İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile dün akşam yaptığı telefon görüşmesinde, dostlar arasında böyle şeyler olabileceğini belirterek, “Bugün olanlar için son derece üzgünüm” dediği öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Peres ile Başbakan Erdoğan arasında geçen telefon konuşması şöyle:

Peres; Dostlar arasında böyle şeyler olur, bugün olanlar için son derece üzgünüm. Her şeyden önce Türkiye Cumhuriyeti'ne ve Başbakan olarak size olan saygım ve takdirim hiçbir zaman değişmedi.

Erdoğan; Tabii her şeyden önce dostlar kendi aralarında şüphesiz ki tartışma yaparlar, ama uluslararası bir toplulukta böyle bir kabile lideriyle değil, Türkiye Cumhuriyeti'nin lideriyle yüksek sesle böyle konuşulmaz.

Peres; Sesimi yükselttim. Zira arkadaşlarım sesimin az çıktığını ve anlaşılamadığını söylerler. Bunun, (sesimin yüksek çıkmasının) Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanıyla ilişkimle hiçbir ilgisi yoktur. Bugün olanlar için üzgünüm.

Erdoğan; Biraz sonra bir basın toplantısı yapacağınızı duydum.

Peres; Bugün değil, yarın.

Erdoğan; Yarın yapacağınız basın toplantısında şu anki samimi duygularınızı açıklayabilirseniz, öyle zannediyorum ki bu sıkıntı bir ölçüde giderilmiş olur.

Peres; Elbette bu söylediklerimi basına da (Publicly) aynen ifade ederim.

Erdoğan; Telefonunuz için teşekkür ederim Sayın Cumhurbaşkanı.

Peres; Ben de size teşekkür ediyorum iyi yolculuklar dilerim.

Yorumlar (1)
YOMRALI ALİ 12 yıl önce
sayın başbakanımızın yaptığını sonuna kadar desdekliyorum.ama bunu her alanda yapmamız gerekiyor.mesela israilin mallarını almamakla ve satmamakla bu işi pekiştirelim.Başbakanımızın yaptığı değerini artırsın.biz bunu yaparak hem Başbakanımıza desdek vermiş oluruz hemde israili pretosto etmiş oluruz.onlarda bizim kim olduğumuzu anlamış olur ve bizimle başa çıkılamayacağını anlamış olur.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@