Erdoğan Doğan’a Ahlaksız dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da partisinin Güngören ilçe kongresine katıldı. Kongrede gündeme ilişkin konulara değinerek bir konuşma yapan Başbakan Erdoğan, hakkında yayınlanan haberlerdeki iddialar üzerine sert açıklamalarda bulundu. Başbakan

Gündem 06.09.2008, 14:53
Erdoğan Doğan’a Ahlaksız dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da partisinin Güngören ilçe kongresine katıldı. Kongrede gündeme ilişkin konulara değinerek bir konuşma yapan Başbakan Erdoğan, hakkında yayınlanan haberlerdeki iddialar üzerine sert açıklamalarda bulundu. Başbakan Erdoğan, "Tüm bunların arkasında ne var biliyor musunuz? İşte açıklıyorum. Hilton var, Hilton arazisi var. Hilton'da istedikleri tadilatı yapamaması var" şeklinde konuştu. Erdoğan, konuşmasının sonunda "Vurdukça, güçleniyoruz, onlar iftira attıkça güçleniyoruz" dedi.

"CHP İLE ORTAK ÇALIŞIYORLAR"

AK Parti hakkında karalama Doğan Grubu'nun CHP ile birlikte karalama kampanyası yürüttüğünü söyleyen Erdoğan, "Son zamanlarda AK Partiyi yaralayamayanlar, AK Parti'yi geriletemeyenler AK Parti üzerinde yalan yanlış iftira kampanyalarıyla bir şeyler yapmanın gayreti içerisine girdiler. Şu ana kadar bunu sessizlikle takip ettim, hala da sessizlikle takip ediyorum. Ama artık yetti! Bunu görüldüğü gibi bir medya grubu- Doğan Medya Grubu- yani açık söylüyorum Aydın Doğan Grubu üstlenmiş vaziyette. Cumhuriyet Halk Partisi ile beraber bu kampanyayı sürdürüyor. Ben bu kadar açık söyledikten sonra diyecek ki; 'Başbakan bene hedef gösterdi' veya 'Başbakan benim grubumu hedef gösterdi.' Sen AK Parti'yi hedef göstereceksin olacak, Başbakan partisine saldıran bu gazeteyi hedef gösterdiği zaman olmayacak. Bal gibi de olur. Kimse AK Parti'ye yolsuzluk çamurunu atamaz. Yolsuzluk çamurunu atanlar kendileri o çamurun içinde boğulurlar. Bugüne kadar atanlar da aynen bu şekilde boğulmuşlardır. Şu anda iki gündür Gaziantep ile uğraşıyor Doğan Grubu. Gaziantep'te yolsuzluklar varmış. Bizzat kendim inceledim. İncelemelerim neticesinde olayın hiç de kendi gazetelerinde anlatıldığı gibi olmadığını belgeleriyle belediye başkanımdan aldım." şeklinde konuştu.

"HER ŞEYİ MİLLETE DUYURACAĞIZ"

Başbakan Erdoğan, Aydın Doğan ile ilgili eleştirilerini şöyle sürdürdü: "Bir taraftan bana iyi niyet elçileri göndereceksin, 'görüşelim, barışalım' diyeceksin, ondan sonra da her türlü iftiralarını gazetelerinde televizyonlarında şahsıma, aileme ve partime yapacaksın. Kusura bakma! Ondan sonra da 'Tayyip Erdoğan çok sinirli, asabi' diyeceksin. Bu kervan yola aynı kararlılıkla yürür. Açık ve net bir şekilde söylüyorum; AK Parti bundan önceki alışılmış siyasi partilerden değildir. Tayyip Erdoğan da o alışılmış Başbakanlardan biri değil. Onlar Aydın Doğan ile pazarlığa oturmuş olabilirler, ama Tayyip Erdoğan'ı bu pazarlığa oturtamadığın için bu çılgınlıkları yapıyorsun. Şu ana kadar olan bütün kampanyalarının arkasında yatan gerçek budur. Açık söylüyorum şimdi; Hilton'dur. Hilton Oteli'nde istediği plan tadilatlarını bana ve belediye başkanıma yaptıramadığı için bu adımları atmaktadır. Bizzat bana bunu teklif etmiştir, bizzat belediye başkanıma bunu teklif etmiştir. İstediğini alamadığı için de bu kampanyaları sürdürmektedir. Sadece bu değil, daha önce desteklediği gazeteleri hangi metod ile destekliyor? onları da duyacaksınız. Ve onda sonra o gazeteler ileride nasıl kendisine tetikçilik yapıyor? onları da duyacaksınız. Bundan sonra artık 'saygılı götürelim, gizli götürelim' yok. Her şeyi açık bir şekilde millete duyuracağız."

"İSPATLAMAZSANIZ..."

Erdoğan, Doğan Grubu'nun yayınladığı bu haberleri ispatlaması gerektiğini ifade ederken, "Buradan Aydın Doğan'a sesleniyorum. Eğer bu iddiaları ispat edememişsen senin ahlaki değerlerden nasibini almadığını biliriz" dedi. Erdoğan, Deniz Feneri Derneği davasına ilişkin kendisi ve AK Parti hakkında çıkan iddiaları da, "Başbakan Erdoğan Deniz Feneri'nden para mı almıştır? Eğer bunu ispat edemezseniz ahlaki değerler noktasında nasibini almamış birisisiniz. Tayyip Erdoğan ne böyle bir para almıştır, ne böyle bir paranın sahibiyle tanışmıştır. Asla! Tusunami alakalı Tayyip Erdoğan'ın eli akçeli paraya dokunmamıştır. Başbakanlığın hesabı vardır, Başbakanlığın hesabına paralarını yatırmak isteyenler paralarını yatırmışlardır. Ve oradan da Kızılay'a gitmiştir, Kızılay eliyle yardım Açe'ye ulaştırılmıştır." şeklinde cevapladı.

"BEN SENİN BİLDİĞİN BAŞBAKANLARDAN DEĞİLİM"

Başbakan Erdoğan, "Ben senin bildiğin başbakanlardan değilim. Eski başbakanlarla masaya oturup pazarlık yapmış olabilirsin. Ama ben o eski başbakanlardan değilim. Ben masaya oturmadım. Pazarlık masasına oturmadım" dedi. Deniz Feneri Derneği olayının son günlerde Doğan Medya Grubu'nun tüm yayınlarında gündeme getirilmesi ve adının da bu olaya karıştırılmasına sert tepki gösteren Başbakan Erdoğan, "Tüm bunların arkasında ne var biliyor musunuz? İşte açıklıyorum. Hilton var, Hilton arazisi var. Hilton'da istedikleri tadilatı yapamaması var" şeklinde konuştu. Erdoğan, konuşmasının sonunda "Vurdukça, güçleniyoruz, onlar iftira attıkça güçleniyoruz" dedi.

HİLTON OLAYI NEDİR?

Doğan Grubu, Şişli'de sahibi olduğu Hilton Oteli'nin SİT alanı olan arazisine rezidans yapmak için imar izni almak için yıllardır mücadele veriyor. İstanbul II. Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu, 11 Nisan'da aldığı kararla, bölgeyi SİT alanı ilan etmiş, Hilton Otel Binası'nı da taşınmaz kültür varlığı olarak tescil etmişti. Bu kararla uzmanlar, hem otel binasına hem de araziye bir çivinin bile çakılamayacağını ifade ediyor.

ŞİŞLİ'DEN İZİN ALDI BÜYÜKŞEHİR'E TAKILDI

Doğan Grubu, 43 bin metrekare olan kapalı inşaat alanını 240 bin metrekareye çıkarmak için, 3 milyar dolarlık rezidans projesi hazırladı. Doğan'ın talebi, Şişli Belediye Meclisi'nce kabul edilmişti. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Doğan'ın dosyasının ayrılmasını istedi ve bu değişikliğe izin vermedi.

HİLTON'U EMEKLİ SANDIĞI'NDAN ALDI

Doğan, Emekli Sandığı'na ait olan Hilton Oteli arazisini 2005 yılında Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nca yapılan ihaleye katılarak 255 milyon dolara almıştı. Ardından da 63 dönümlük arsada 0.7 olan emsalin 2.7'ye çıkarılması için başvuruda bulunmuştu. Doğan ayrıca rezidans ve iş merkezi yapımına imkan veren ve otel-motel alanı olarak satılan Hilton Oteli arazisinin, 'turizm-konut-ticaret' alanına çevrilmesini talep etmişti.

 

Yorumlar (23)
osmanlee 12 yıl önce
açıkçası doğan medyasının "flaş, şok" vb. diye duyurdukları haberlerin hiçbirine inanmıyorum. çünkü ertesi gün haberleri yalanlanıyor.
bykudu 12 yıl önce
evet hiçkimse bu ulkenin başbakanı hakkında agır itahm ve mesnetsiz iftiralarda bulunma yetkisine sahip degildir.bu muhalefet lideri medya patronu kim olursa olsun.ama sn başbakan bu adam zaten besle kargayı oysun gozunu atasozunun mimarı.alırken ii.ama o da haklı bi yerlerden operasyon başladı ve biliyorki ucu kendisine dokunaçak.biliyorki bu iş boyle devam etmeyecek.açıklar arttı ve son tngo deniz baykalla kolkola girmeleri olaçak.ama siz haklısınız.bakın kızına.bakın etrafına bakın ve bunların bu ulkenin sahipleri olma hislerinin nasıl çekilmez boyuta ulaştıgını gorun.nasıl kale gibi dursanızda kalenin ardına bomba attıklarını çıkarları zedelendimi nasıl bu ulkenin temeline dinamit koyduklarını gorun.aydın doganın ne oldugunu kızının nasıl vatan pardon para sever oldugunu herkes bilir.araştırın sn başbakan bakın mutlaak bunlar ergenekonda çıkaaçk.mutlaak belediyeniz yada baaknınız bununulkeyi soymasına yedim hakkı yemesine engel olmuştur.ama sizin arkanızda millet var ve muhanata minnet etmeyin sn başbakan.allah yardımcın millet destekcin olsun.
sonbey 12 yıl önce
Bir zamanlar aranızdan su sızmıyordu tayyip efendi . onun uçaklarıyla seçim gezilerine gidiyordun o zaman ahlaksız olmuyordu da şimdi ayağın yan bastı diye mi ahlaksız oluyor. asıl ahlaksız ahlaksızlıklara bu güne kadar göz yumanlardır...
karsiyanlal 12 yıl önce
güzel düşünelim aydın doğan eğer başbakana yükleniyorsa gizlisi yok başbakan da aydın doğana yükleniyorsa gizlisi yok er meydanı ikiside doğru yolda
stress 12 yıl önce
aydın doğan'ın ve deniz baykal'ın nasıl birileri olduğunu chpliler dahil herkes biliyor. doğan'ın derdi rantının ak parti devrinde azalması, deniz baykalın derdi ise çok daha farklı ve komedi. kısacası aklı olan bu adamların ne yaptığını anlar. aklı olmayanlar ise bu ve bunlar gibilere inanmaya devam eder
maraba 12 yıl önce
Ben bunlara sadece gülerim.Bunlar reklamın iyi kötüsü olmaz mantığı.Yerel seçimlerde yaklaştıya sayon tayyep erdoğan gene başladı ezileni haksızlığa uğrayanı oynamaya.Asıl bunu yiyen geri zekalılar sussunda dinlesin biraz.Sağına soluna baksın.Bu hafta içerisinde türkiyede 13 Şehit verdiğimizi biliyor mu bu geri zekalılar???Cumhurbaşkanı denen adamın ermenistana niçin gittiğini ya da ülkede ki ekonomik krizi,milletin aç olduğunu...Soruyorum biliyor mu bu geri zekalılar???

Neymiş başbakana çamur atmış.Yok daha neler???Şaban dişli mi dişlek mi nedir onada çamur atılmıştı ne oldu???Başbakan bile iftira demişti.Ne oldu ulan geri zekalılar???Herkes güçlünün yanındsadır.Korkar ondan ama işler kötüye gitmeye başlayınca tüm kirliler ortaya serilir.Başladı temizlik hadi bakalım ama düşünmeden körü körüne inanmak yada ezilmişi oynayanı savunmak korumak yüceltmek yok.Ezilende sömürülende benim ülkemin halkı ermenistan halkı değil.....
orto 12 yıl önce
Evet arkadaşlar Emin ÇÖLAŞAN ın kitabında yazanlar aynene sergilenmeye başlandı. Neydi onlar; Kim söylemişti kısaca hatırlatayım. Genel yayın yönetmeni ertuğrul bey ne demişti EMİN ÇÖLAŞANA, POAŞ gibi olayları AKP ye hallettirelim biz bunları ısırmaya başlarız dememişmiydi. POAŞ ı DOĞAN gurubuna peşkeş çeken bu iktidar değilmiy di. O zamanlar al-gülüm ver-gülüm iyi idi. Şimdi silahlar karşılıklı çekildi Ben vatandaş olarak haklı olanın arkasındayım Ama bu ikiksininde arkasında durulmaz. Biri menfaati için doğan gurubunu destekledi diğeri seçim döneminde medya desteğini AKP için kullandı olan benim cebimdeki paraya oldu. Yani bunlar ceplerindeki taşları dökerlerse kazanan ben olurum türk halkı olur. Poaş tan dolayı DOĞAN grubunun devlete olan trilyonluk borcunu devlete ödemesini, hükümetin d yolsuzluklar konusunda hesap vermesini bir T.C vatandaşı olarak istiyorum. TEMİZ TÜRKİYE İÇİN ELELE HEP BERABER İLERİ......
lorenzo 12 yıl önce
tayyip erdoğan aslında aydın doğanı haklamakla çok geç kaldı. şu anda doğan grubu şokta ne diyeceklerini bilemiyorlar.çünkü hiç beklemedikleri bir darbe aldı. yarınki ddoğan grubu gazetlerini öncelikle oktay ekşi yalçın bayer ertuğrul özkök yalçın doğan ve tabiki tufan türenç bakalım koro halinde başbakana sövme yarışından sonra yarın ne yapacaksınız. patronunuzu savunacakmısınız yoksa nasıl savunacaksınız çünkü bu gazetecilerde bir reflekstir.yarını iple çekiyorum...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@