alexa metrics

banner536

Erdoğan'dan öğretmenlere müjdeler! Ayrım ortadan kalkıyor...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Milli Eğitim Şurası'ndan yaptığı konuşmada, "Çalışmaları tamamlanan Öğretmenlik Meslek Kanunu'nu inşallah kısa sürede Meclisimizin takdirine sunacağız. Kadrolu öğretmen ile sözleşmeli öğretmen ayrımını ortadan kaldırıyoruz." dedi.

Gündem 01.12.2021, 15:21
Erdoğan'dan öğretmenlere müjdeler! Ayrım ortadan kalkıyor...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki 20. Milli Eğitim Şurası'na katılarak önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

(Öğretmenlik Meslek Kanunu) Bu düzenleme sayesinde öğretmenlerimiz tarihte ilk kez kapsamlı ve bütüncül bir meslek kanununa kavuşacaklar.

Kadrolu öğretmen ile sözleşmeli öğretmen ayrımını ortadan kaldırıyoruz.

Öğretmenliği kariyer mesleği olarak tanımlayarak adaylık, öğretmenlik, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik için hak, görev ve sorumlulukları netleştiriyoruz.

10 yıllık uzman öğretmenler, eğitimlerini tamamlayıp sınavda başarılı oldukları takdirde 'başöğretmen' unvanıyla görev yapacaklardır.

Öğretmenlikte adaylık kaldırma sınavını bir kenara bırakıyoruz. Mesleki gelişmeleri temelinde bir program uygulayarak adaylarımıza destek olacağız.

Eğitimlerini tamamlayan ve sınavdan başarıyla geçen uzman öğretmenlerimiz, hem bir derece alacak hem de maaşlarında 1000 lira artış olacaktır.

Bu öğretmenlerimize ilave derece verecek ayrıca maaşlarında da 2 bin lira artışa gideceğiz.


Yorumlar (1)
Ali KAYA 2 ay önce
Atalarımız boşuna zor oyun bozar diye ne güzel demişler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@