banner556

Erdoğan'dan flaş açıklama: Yeni tedbirler almaya mecburuz ve alacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüsle mücadelede çok önemli açıklamada bulundu

Gündem 27.11.2020, 13:42 27.11.2020, 13:59
Erdoğan'dan flaş açıklama: Yeni tedbirler almaya mecburuz ve alacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

(Yeni tedbirler olacak mı?) Vaka sayılarının artması, vefatın bu noktada artması, bunlar şu anda bizim bu süreçteki en önemli üzüntü duyduğumuz tablodur. Özellikle maske, mesafe, bunlar bizim için çok çok önemli fakat buna dikkat edilmediği sürece, hele hele büyükşehirlerde bunun artarak devamı kaçınılmaz hale geliyor.

Vatandaşlar hala kapalı mekanlarda dikkatli davranmıyor. Biz şu anda Sağlık Bakanlığımızın da attığı adımlarla tedbirleri almaya mecburuz ve alacağız. Bilim Kurulu önerileriyle bu tedbirleri alacağız. 

"AŞIYLA İLGİLİ FAALİYETLER HIZLA İLERLİYOR"

Aşıyla alakalı olarak da bizim kendi faaliyetlerimiz hızla ilerliyor. Aşı ithali noktasında görüşmelerimiz var. Sayın Putin'le yaptığım görüşmeler var. Çin Sağlık Bakanı ile Sağlık Bakanımın yaptığı görüşmeler var.

"VARLIK FONU'NU FARKLI BİR YERE OTURTMAK İSTİYORUZ"

(Varlık Fonu toplantısı) Önümüzdeki sürece yönelik Varlık Fonu'nu küresel anlamda çok daha farklı bir yere oturtmak istiyoruz. Başkan benim, aldığımız kararları uyguluyoruz.

"KANAL İSTANBUL'A YOĞUN TALEP VAR"

Yatırımlarda herhangi bir durma söz konusu değil. Yatırımlarımız devam ediyor. Bunlar içerisinde bir numaralı proje Kanal İstanbul. Kanal İstanbul projesiyle ilgili yerli ve küresel yoğun bir şekilde talepler artıyor. Projenin mimari teknik boyutları hazır artık ihale safhasına geldi. Bu adımı en kısa sürede atarak İstanbul farklı bir görünüme ve uluslararası anlamda farklı bir güce ulaşacaktır. 

Yorumlar (14)
Misafir 2 ay önce
Sayin Cumhurbaskanim
Mesafeden bahsettinizde Katar Cumhurbaskaniyla sizce iyi bir alisveris yaptiniz hemde mesafe tanimadan üstelik Türk milletinin topragini Yabancilara sattiniz..
Sizinle gurur duyuyorum.Geri kalan topraklara ben talibim haberiniz olsun....
TONYALI 2 ay önce
Düne kadar hasta sayıları dokuz bin bugün yirmi dokuz bin.. Hasta sayılarını ve ölümleri çarpıtarak vermek ülke menfaati içinmiş. Neden şimdi gerçeğe yakın rakamlar açıklanıyor. Dünya Sağlık örgütü bir açıklama yaptı hasta sayısı fazla olan ülkelere aşı dağıtımında öncelik tanınacaktır. Hasta sayılarında avrupada birinci dünyada üçüncü sıradayız. Bir ülke böylemi idare edilir. Yorum sizin
Davut 2 ay önce
Tayyip bey geleceğe sadece beton ve borç bırakıyorsunuz. Satmak kolaydır
Mustafa 2 ay önce
Bütün yaz uyuttunuz milleti bütün rakamlar ve sayılar sahte olduğu ortaya çıktı acaba inandırcılığınız kaldı mı ?
Tursun 2 ay önce
Yasaklarla bi şeyi halledemezsin sayın başkan 4.murat patlıcan gibi aşmış insanı yine içki sigara içen olmuş eğitmedin 20 yıldır bu ülkeyi yönetiyorsunuz 3 dinamiği yok ettin sağlık adalet ve eğitim yasakla şimdi
ALİ 2 ay önce
EVET YENİ TEDBİRLERE DEVAM ESNASI YOK ETME TEDBİRLERİ BEN EVİME EKMEK GÖTÜREMEZ HALE GELDİM DÜKKANIM KAPALI BU TEDBİRSE BAŞKA BİR ŞEY DEMİYORUM SİZLERİ ALLAH cc ya HAVALE EDİYORUM ALLAH'IN HÜKMÜ KESİN OLANDIR
OFLU TÜRK 2 ay önce
YASAKLAR GENİŞLEMELİ TURSUN GİBİLERİN YÜZÜNDEN İNSANLAR ÖLMESİN KISITLAMALARA UYMAK MİLLİ GÖREVDİR ACİLEN GETİRİLMELİ
OFLU TÜRK 2 ay önce
KISITLAMALARA KARŞI OLANLAR İLERDE YOĞUN BAKIMLAR DOLDUMU FERYAT ETMEYİN SAKIN,DOKTORLARI HASTA SEÇMEK ZORUNDA BIRAKMAYIN BOŞ YORUM YAPIYORSUNUZ SAĞLIKTAN DAHA ONEMLİ NE VAR.
ALİ 2 ay önce
sen herhalde devlet memurusun 1 buçuk yıldan beri yatan ve maaşını tıkır tıkır alan ondan böyle rahatsın o kadar lüzumsuz konuşuyorsunuz ki yazık size
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@