banner441

Erdoğan 100 bin sosyal konut projesini açıkladı

Her yıl 100 bin sosyal konut projesinin detaylarını Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu

Gündem 12.12.2019, 12:49 12.12.2019, 12:53
Erdoğan 100 bin sosyal konut projesini açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığının koordinesi, Hazine ve Maliye Bakanlığının desteğiyle gerçekleştirilecek projenin tanıtımı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapıldı

Depreme dayanıklı, kimlikli, mahalle kültürünün yaşatılacağı ve yatay mimari esasıyla inşa edilecek sosyal konutlara sahip olma şartları, evlerin modelleri, uygulama özellikleri, ödeme ve vadeyle ilgili tüm ayrıntıları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle;

"Bugünkü tanıtım töreniyle 2020 programımız kapsamında ülkemizin 81 vilayetinde 100 bin sosyal konutun daha inşa sürecini başlatıyoruz. Yılbaşı itibarıyla, temeli attıktan sonra azami bir ila bir buçuk yıl içinde konutları bitirip sahiplerine teslim edeceğiz. Hedefimiz bundan sapma olmaması ve vatandaşlarımızın zemin artı 2, zemin artı 3, bilemediniz zemin artı 4 olmak üzere bu binalara yerleşmeleri. Bunu sağlamak suretiyle hem depreme dayanıklı hem de görünümü itibarıyla gerçekten kadim tarihimizdeki mahalle kültürünü yeniden hakim kılmanın adımlarını atmış olacağız. 17 yıldır yürüttüğümüz şehircilik hamlesine yeni bir altın hamle eklemiş bulunuyor. 2020 kapsamında 81 ilde 100 bin sosyal konutun yapımına başlanacak. Vatandaşlarımız aylık 894 liradan başlayan taksitler ve 240 ay taksitle vatandaşlarımız konut sahibi olacak. Evler 1-1,5 yılda teslim edilecek. 2+1 daireler 85 metrekare, 3+1 daireler 100 metrekare olacak. Bu projenin toplam maliyeti 17 milyar 300 milyon lirayı buluyor."


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (5)
Kenan 2 ay önce
Suriyelilere yapılacaktır
Nihay 2 ay önce
Mütahitin biri ac kaldığını söyledi herhalde
Bondikali 2 ay önce
Artik gölge etme cek git mekanin yeni sahibi var ve hazir
yorumcu 2 ay önce
Arkadas bir kere de “ fabrika actik” diye mujde verin noolur. Ne olur yani bir kerede issizler icin , asgari ucret icin , ciftci icin adam gibi bir mujde verseniz. Bogulduk insaat tozundan artik!
Muzaffer Hoca 2 ay önce
Üretim olmadan Ve ürettiğini satmadan bu 490 Milyar Dolar borç nasıl bitecek ? İstanbul Kanalı diye HALKI KANDIRMA PROJESİ pazarlanıyor.Acaba hiçbir getirisi olmayacak sadece zenginlere lale devri yaşatacak bu projeye lanet ediyorum.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@