vardallar

Emniyet Teşkilatı Personelinin 2019 Yılı Genel Atamaları açıklandı

Emniyet Genel Müdürlüğü, 2019 Yılı Genel Atamaları çerçevesinde Başkomiser, Komiser, Komiser Yardımcısı, Kıdemli Başpolis Memuru, Başpolis Memuru ve Polis Memuru rütbelerindeki toplam 21.733 personelin atama ve yer değiştirmesini duyurdu.

Gündem 05.07.2019, 07:20
Emniyet Teşkilatı Personelinin 2019 Yılı Genel Atamaları açıklandı

Emniyet Genel Müdürlüğü, ilgili mevzuat hükümlerince belirlenen 2019 Yılı Genel Atamaları çerçevesinde Başkomiser, Komiser, Komiser Yardımcısı, Kıdemli Başpolis Memuru, Başpolis Memuru ve Polis Memuru rütbelerindeki toplam 21.733 personelin atama ve yer değiştirme işlemini gerçekleştirildi.
Bu doğrultuda; 1'inci hizmet bölgesinden 2'nci hizmet bölgesine 9.931 personelin, 2'nci hizmet bölgesinden l'inci hizmet bölgesine 10.786 personelin, 2'nci hizmet bölgesinden 2'nci hizmet bölgesine 1.016 personelin atama işlemleri yapılarak 42.421 personelin ise ipka talepleri kabul edildi. Duyuruda, ataması yapılan personel, Pol-Net sisteminden kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak atama bilgisine ulaşabilecek. 

Emniyet teşkilatında atamalar

Uzun süredir beklenen Emniyet Genel Müdürlüğü 2019 yılı genel atama sonuçları açıklandı. Buna göre başka illerden İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bin 412 polis atanırken, İstanbul Emniyetinde görevli 2 bin 62 emniyet mensubunun ise yurdun farklı bölgelerine ataması gerçekleştirildi. 

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği çerçevesinde, her yıl Mayıs ayında açıklanması gereken genel atama sonuçları akşam saatlerinde açıklandı.
Yönetmelik çerçevesinde başka illerden İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bin 412 polis atanırken, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan ‘polis memuru', ‘başpolis', ‘kıdemli başpolis', ‘komiser yardımcısı', ‘komiser' ve ‘başkomiser' rütbesinde görev yapan emniyet personellerinden toplam 2 bin 62'si yurdun farklı illerine tayin oldu.
Emniyet teşkilatında 2019 yılı genel atamaları kapsamında başkomiser, komiser, komiser yardımcısı, başpolis memuru ve polis memuru rütbelerinde olmak üzere toplam 21 bin 733 personelin atama ve yer değiştirme işlemleri gerçekleştirilmiş oldu.  b


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@