Emine Erdoğan neden ağladı?

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, basına haber vermeden Londra'ya gelerek, kızı Sümeyye Erdoğan'ın London School of Economics'ten (LSE) aldığı yüksek lisans diploma törenine katıldı.

Gündem 20.12.2008, 09:20 20.07.2019, 00:38
Emine Erdoğan neden ağladı?

Emine Erdoğan, önceki gün saat 17'00'de The Peacock Tiyatrosu'nda yapılan diploma töreni sırasında gözyaşlarını tutamadı.

Tören biterken, büyük kızı Esra Albayrak (27) ile birlikte lisans üstü öğrenimlerini tamamlayan öğrencileri alkışlayan Emine Erdoğan, salonda görüntülü olarak LSE'nin geçmişi anlatılırken, üniversitede konuşma yapanların arasında eşi Başbakan Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafının bulunmasından da duygulandı. İki kızının okul hayatlarındaki başarılarından gurur duyan Emine Erdoğan, törenden sonra verilen resepsiyonda Hürriyet'e çok mutlu olduğunu söyledi. Üniversitenin yetkilileriyle de tanışıp sohbet eden Emine Erdoğan'ın kadın koruması, Hürriyet'i karşısında görünce "Sizin nasıl haberiniz oldu?" diyerek şaşkınlığını dile getirdi.

Sivil Toplum Örgütleri ve Kalkınma üzerine bir yıl LSE'de yüksek lisans eğitimi yapan Sümeyye Erdoğan'ın babasının Türk Başbakan'ı olduğunu aynı üniversitede okuyan bir kaç Türk öğrenci dışındaki mezunların bilmediği farkedildi. Basın farketmesin diye Sümeyye Erdoğan, annesinden bir gün önce Londra'ya geldi. LSE'nin tören programında basılan liste incelendiğinde, bu yıl 32 Türk'ün yüksek lisans yaptığı anlaşıldı.

Eker'in kızı

Mezuniyet törenine katılanlar arasında, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker'in hukuk okuyan kızı Zeynep Feyza Eker'in de bulunması dikkat çekti. Zeynep Feyza Eker'in Londra'ya Milli Eğitim Bakanlığı'nın bursuyla geldiği, Sümeyye Erdoğan'ın kendi imkanlarıyla okuduğu, yüksek lisanstan sonra doktora yapmaya niyetli olduğu öğrenildi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
nuri cebiroglu 13 yıl önce
ınsanları türban yasağına karşı sokağa dökeceksın,ama senın paran var kızın ingılterede amerıkada okuyacak,benım zavallı kızlarımız yürümeye hala devam edecek.işte türban böyle birşey,takanıda takmayanıda takmıyorum herkesın tercıhı.amma hep alttabaka ezılıyor.türkıyenın avam kamerasındakıler se hep üstte.köşke fırs leydı başbakanlığa hanfendı oluyorlar.okuyamayan kızlarımıza çok üzülüyorum,tek kızdığım hayatı okuyamamaları,bu benı kahredıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@