Emeklilikte yaşa takılanlar önergesi kabul edildi

Emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili flaş gelişme.

Emeklilikte yaşa takılanlar önergesi kabul edildi

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) konusunda Meclis’te görüş birliği sağlayan dört siyasi parti, ilk somut adımı attı. İYİ Parti’nin, emeklilikte yaşa takılanların sorunlarının TBMM tarafından araştırılmasına ilişkin önergesinin görüşülmesi talebi, CHP, MHP ve HDP’nin desteğiyle kabul edildi.

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR İÇİN TBMM’DE DÖRT PARTİDEN İŞBİRLİĞİ

TBMM’de, dört siyasi parti EYT konusunda ortak tutum takındı. İYİ Parti Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun, emeklilikte yaşa takılan vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi, sorunlarının çözümüyle, açılan yeni kadrolarla işsizliğin önüne geçilerek yeni istihdam olanaklarının yaratılması amacıyla dün TBMM Başkanlığı’na verdiği araştırma önergesinin görüşülmesi ilişkin oylama yapıldı. Oylamada İYİ Parti milletvekillerinin yanı sıra CHP, MHP ve HDP milletvekilleri de kabul yönünde oy kullanınca, konuyla ilgili önergenin görüşülmesi kabul edildi. Görüşmelerin ardından bir oylama daha yapılacak. Bu oylamanın sonucunda araştırma komisyonu kurulup kurulmamasına karar verilecek.

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya oylama sonrası sosyal medya heabından yaptığı açıklamada "Emeklilikte Yaşa Takılanlar vatandaşlarımızın sorunlarının TBMM'de araştırılması konusunda verilen önerge; CHP’nin güçlü duruşu ve muhalefetin çabaları ile AKP'nin "RET" oylarına rağmen kabul edildi. EYT mağduru vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Bu sorunu hep birlikte çözeceğiz" dedi.

İYİ parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, oynalama sonrasında sosyal medya hesabından konu ile ilgili olarak "İYİ Parti Grubumuzun Emeklilikte Yaşa takılanlarla ilgili vermiş olduğu araştırma önergesi AK Parti'nin RET oylarına rağmen diğer partilerinde desteğiyle Kabul edilmiştir." dedi.

Emeklilikte yaşa takılanlar önergesi kabul edildi

Emeklilikte yaşa takılanlar önergesi kabul edildi

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2018, 16:48


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 3 hafta Önce

Rabia işareti yaparak red oyu kullanan olmuş mu acaba?

emrah
emrah - 3 hafta Önce

ey emekliler bu akp ye hala oy verecekmisiniz he

Kenan
Kenan - 3 hafta Önce

Fındık meselesi ve eyt meselesinden akp oy kaybedecektir.işin tuhafı millet akp ye karşı güven kaybında ama muhalefete hiç güvenmemektedir.yerel seçimlerde akp çok oy kaybedecektir.millet muhalefete güvenmediği için ne yazıkki ülkeyi pek iyi günler beklememektedir.şimdiden türkiyeye çok geçmiş olsun

tolga
tolga - 3 hafta Önce

Ne olacak sanki akp kafaları uyuşturdu ne diye fındığa zam yapsın ,ne diye emekli etsin,nasılsa her türlü oy gelecek diyor, hala toz kondurmuyorlar.Yazıkki ne yazık

banner426

banner443

banner441