Emeklilikte yaşa takılanlar hakkında iki lider anlaştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet Bahçeli emeklilikte yaşa takılanlar konusunda anlaşmaya vardı.

Emeklilikte yaşa takılanlar hakkında iki lider anlaştı

Başkan Erdoğan ile Bahçeli emeklilik konusunda anlaştılar

Başkan Erdoğan, emeklilikle yaşa takılanlar (EYT) konusunun gündemden kaldırılması hususunda Bahçeli’yi ikna ettiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli ile önceki gün yaptığı görüşmenin detaylarını MYK’da kurmayları ile paylaştı. Görüşme sırasında Bahçeli’nin af konusunu hiç gündeme getirmediğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bu konu üzerinde bir müzakere yapmadık” dedi. Yerel seçimlerde AK Parti ile MHP arasında yapılacak ittifak konusunda Bahçeli ile ‘prensipte’ aynı noktada olduklarını belirten Erdoğan, ‘Cumhur ittifakının’ bu tip konulardan ayrı değerlendirdiklerini hatırlattı. Erdoğan’ın, MYK’da “Her iki partinin adaylarını çıkarmasının daha doğru olacağını ve MHP ile fikri ve gönül anlamında bir ittifaka gidileceğini” söylediği öğrenildi. MYK’da, MHP ile ittifakın belediye başkan yardımcılığı veya belediye meclis üyelikleri konusunda olmasının daha doğru olacağı, aksi durumda ‘belli bir adayın dikte edilmesinin’ seçmen nezdinde olumsuz tepki göreceği değerlendirmesi yapıldı.
 
Erdoğan’ın, önceki gün partisinin Meclis grubu toplantısında emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili gündeme getirdiği açıklamaları Bahçeli ile görüşmesine de damga vurdu. Erdoğan’ın MYK toplantısında kurmaylarına “Sayın Bahçeli’ye bu yükün altından kalkamayacağımızı rakamlarla anlattım. EYT dediklerimizin sayısı 6.2 milyon kişi. SGK’ya maliyeti 750 milyarın üzerine çıkıyor. Sayın Bahçeli, bu konuda ikna oldu. Bu konu artık gündemden çıkacak”  bilgisini verdiği öğrenildi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zorbey
Zorbey - 1 ay Önce

Merhaba,
Cumhurbaşkanı 45 yaşında emekli olup, çifte emekli iken çalışıyor da vatandaş niçin emekli olup çalışamıyor. Herkes 38 yaşında emekli olacak ifadesi olduğu gibi yanlış. Lütfen 38 yaşında kaç kişi emekli olacakmış açıklasınlar.

Hakkı
Hakkı - 1 ay Önce

emeklilik yok, çalışın ey halk. Siz kendinizi milletvekili mi zannettiniz öyle? Halk emekli olamaz

mertcan kongur
mertcan kongur - 1 ay Önce

bu iki ismin Türk siyasi tarihinden sonsuza dek silinip gitmelerini temenni ediyorum.

Kenan
Kenan @mertcan kongur - 4 hafta Önce

Evet iki kelimeyi bi araya getiremeyen kılıçdaroğlu gelsin.o olmazsa inceyi aday gösterelim sonra yok oda olmaz diyelim süper

mustafa
mustafa @mertcan kongur - 4 hafta Önce

Amin

zeki yılmaz
zeki yılmaz - 1 ay Önce

cumhurbaşkanı45 yaşında kendini emekl, yapsın vekiller 2 sene çalışıp ballı kaymaklı emekli olsun ama vatandaşa gelince kaynak yok 38 de emekli mi olunur cart curt ! ne ala memleket ! hangi özel sektör 65 yaşına kadar adam çalıştırıyor. özel sektörde çalışıp emekli olma şansı var mı ? siz kimi kandırıyorsunuz ???

YOZGATLI CENGİZ
YOZGATLI CENGİZ - 1 ay Önce

İş kendilerine gelince gece yarısı meclisten çıkar zamları ve kıyak emeklilikleri amma mesele vatandaş sa maliyet AL BİRİNİ VUR ÖTEKİSİNİ BUNLARIN HEPSİ AYNI .............

İBRAHİM ÇEVİK
İBRAHİM ÇEVİK - 1 ay Önce

MİLLETİN Aleyhine olan konularda hemen anlaşıveriyorlar.. Bahçeli neden hala muhalefet partisi başkanı. geçsin ya akp ye.milletin vatanın bekası koltuk bekasına yenildi..

Yilmaz topal
Yilmaz topal - 1 ay Önce

Onemli degil 4 sene daha sabreser seni ve senun gibileride biz gundemden cikartiriz

Can
Can - 1 ay Önce

Millet vekilleri 2 yılda emeklilik hakkı alıyor ama tamam millet vekilleri yaşı gelince maaş alacak ama prim ödemeyecek en azından bize de aynı olsun prim yatırmadan maaş almadan emekli olalım.çifte sıtandart yapmayın


banner426

banner443

banner441