7m


7m

hyundai

Emeklilere ikramiyenin tarihi belli oldu

Emeklilere ödenecek bayram ikramiyesinin tarihi belli oldu.

Gündem 07.08.2018, 14:39 07.08.2018, 17:09
Emeklilere ikramiyenin tarihi belli oldu

Emeklilere bayram ikramiyesinin  ne zaman ödeneceği belli oldu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Seçuk tarafından yapılan açıklamada, "Ramazan Bayramında olduğu gibi Kurban Bayramında da bayram ikramiyesi ödemelerimizle emeklilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz." dedi.

BAĞ-KUR ve SSK emekllilerine 16 Ağustos, Emekli Sandığı emeklilerine 17 Ağustos'ta bayram ikramiyelerinin ödeneceğini belirten Selçuk açıklamasının devamında şunları söyledi:

"16 Ağustos'ta BAĞ-KUR ve SSK, 17 Ağustos'ta Emekli Sandığı emeklilerimize yapılacak bayram ikramiyesi ödemeleri hayırlı, uğurlu olsun.

Emeklilerimizin bayram ikramiyesi ödemesi dosya başına 1.000 (Bin) TL olarak gerçekleştirilmektedir. Birden fazla dosyadan aylık alan emeklilerimize hisse oranı yüksek olan dosyadan tek bir ikramiye ödenecektir.

Ayrıca, vefat eden sigortalılarımızdan dolayı gelir ve/veya aylık almakta olan hak sahiplerine hisseleri oranında, İş kazası ve meslek hastalığı sigortasından sürekli iş göremezlik geliri almakta olanlara ise gelir bağlanmasına esas olan sürekli iş göremezlik derecesi oranında, bayram ikramiyesi ödemesi yapılmaktadır.

Kurban Bayramı için toplam 11.767.550 emekli ve hak sahibine, toplam 10.417.886.693 TL bayram ikramiyesi olarak ödenecektir."


Yorumlar (4)
Ugur şirin 4 yıl önce
Haşlık çocuklara verilir sen maaşı düzelt önce.2002 de geldiniz ilk işiniz emeklilik yaşıni mezarda emekli olmaya çektiniz 65 yaşında emekli olunacak sonrada ikramiye şu bu kendiniz ne zanan emekli oluyorsunuz ve maaşınız nedir emekliye hakettigini verin haşlık değil.kinse babasinın çiftliginden keyif bagışlamıyor o paralar bizim sırtimızdan çıkıyor marifetmiş gibi böbürlenmeyin.yaştan emeklilik bekleyenlerede bir çözüm.bulun öldükten sonra malum para lazım değil sizin olsun
Ugur yalçın 4 yıl önce
Emeklilere ikramiye değil maaarına ülke standartlarında en azından normal bir yaşam sürecek kadar zam yapın arada bayramda seyranda değil sürekli olsun büyüge saygısını yitiren bir toplum ayakta kalmaz büyüğe sayğıda emekliye ikramiye haşlım değil hakettiği maaşı vermekten geçer değilmi .
ŞEHZADE 4 yıl önce
Bu ikramiye inşAllah ilerleyen yıllarda daha makul seviyelere çıkar.
Ugur yalçın 4 yıl önce
Hazır gündem dolarken kim benim dedemin 60 milyar dolarlık malını öxelleştirme ayağıyla satıp yandaşa şuna buna yedirdiyse haram zıkkım olsun Allah ondan hakkımı alsın cehennemin dibine soksun ben dedemin malını istiyorum nerde

Gelişmelerden Haberdar Olun

@