banner556

Ekrem İmamoğlu suikast iddialarına ilişkin konuştu

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu suikast iddialarına yönelik canlı yayında açıklamalarda bulundu

Gündem 02.12.2020, 22:01
Ekrem İmamoğlu suikast iddialarına ilişkin konuştu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, konuk olduğu programda, kendisine yönelik suikast hazırlığı iddialarına ilişkin konuştu. Konuyla ilgili bir istihbarat notunun olduğunu dile getiren İmamoğlu, "Zaten bu tür olayları çok da gerekmedikçe benimle paylaşmıyor yönetici arkadaşlarım" dedi.

Bazı basın yayın organlarında, terör örgütü DEAŞ tarafından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na suikast düzenleneceği yönünde haberler yer almıştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, akşam saatlerinde yaptığı açıklamada, söz konusu iddiaları yalanlarken, Ekrem İmamoğlu'ndan da açıklama geldi.

"BU TÜR OLAYLAR GEREKMEDİKÇE BENİMLE PAYLAŞILMIYOR"

Halk TV'de Şirin Payzın'ın sunduğu programa konuk olan İmamoğlu, "Normal yaşamımda benim bundan haberim yok, zaten bu tür olayları çok da gerekmedikçe benimle paylaşmıyor yönetici arkadaşlarım" ifadelerini kullandı.

"HAREKET ALANIMLA İLGİLİ TEDBİRLER ALINDI"
İmamoğlu şunları söyledi:

Koronavirüs vakaları rekor kırarken ABD'den ezber bozan karantina kararı

Rusya'ya ABD kuşatması! Dünyanın en büyüğü harekete geçiriliyor

Tedbirlere rağmen korona verilerinde vahim artış! Vaka ve vefatlar yine rekor kırdı

"Bir istihbarat notu var, deniliyor ki, 'Evet böyle bir tehdit istihbaratı var, bununla ilgili gerekli tedbirleri alın'. Adı geçen terör örgütlerinin ismi veriliyor.

Baktım ki benim hareket alanımla ilgili tedbir alıyorlar. Bu konuda uyarılar sıklaşınca 'Ne oluyor arkadaşlar' dedim, böyle bir notun geldiğini emniyet tarafından, kendilerinin de bunu ekine koyarak valiliği bilgilendirme ve tedbir almak gerekiyorsa tedbir alma noktasında valiliğe bir yazı yazdıklarını bana anlattılar. Konu bizde bu kadar, konuyla ilgili başka hiçbir detay yok.

Çıkan haberlerde başka detaylar da var, bu bilgilerin muhatabı İçişleri Bakanlığı, emniyet güçlerimiz. Benim şu an aktarabileceğim şeyler bunlar"

Yorumlar (13)
yorumcu 2 ay önce
Trabzonluyum.İrkci bir insan degilim.On yargili olmamaya calisirim.Yani Ne bileyim trabzonlu bir muteahhitin ulkenin gelecegi adina TEK UMUT olarak ortada duruyor olmasi da bana pek umut vermiyor.
erdi61 2 ay önce
ersin sen galiba 1 numarasın ..bu antrikotcu gündeme gelebilmek icin yalanı dolanı bolca konuşuyor bakalım nereye kadar
Haktan şaşmaz 2 ay önce
Ersin sen kumda oynamaya devam et. Olan biten idrak edecek durumda değilsin.
Genco 2 ay önce
Temelleri sağlam olur daha ne istiyon
Ersin gemici 2 ay önce
19 yıldır peşinden gittiklerimiz sıfır umut.
Hayri 2 ay önce
Senide adam yerine koyup suikast düzenliyenin
Kenan 2 ay önce
Hahaha mantar tabancasıyla suikast düzenlemeye çalışan chp üyesi birisi yakalanmış
Erkan 2 ay önce
Devlet diyor ki öyle bir istihbarat yok.imamoğlu diyor ki var.hayırdır İmamoğlunun kendi istihbarat ağı mı var.yine şov ellerinde patladı.işte bazılarının umudu olan şahıs.
Of lu 2 ay önce
Şehrinizden cıkan bu insanla gurur duyuçak yerde,ey gidi Trabzon
Kenan 2 ay önce
Imamoğlunun yaptığı icraatlar tatil yapmak heykel yapmak. Devletin yapacağı projelere engel olmak. Yarım ingilazcasıyla türkiyemi dünyaya şikayet etmek v. s v. s
1461 2 ay önce
Ofli gurur duyulacak bir icraat söyle
BenDeniz 2 ay önce
seçimlerde ciddi bir şekilde İmamoğlu’na çalışan bir olarak bende inanmıyorum ne suikastı çok da ciddiye alınacak biri değil!! Denize düşen yılana sarılır misali Ekrem İmamoğlu da piyasaya öyle çıktı söylemleriyle eylemleri çok farklı bir kişilik.
Farozlu 2 ay önce
İmamoğlu candır,bekle bizi 2023
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@