Ekrem İmamoğlu isyan etti - "Hukuksuzca elendik"

İBB Başkan Ekrem İmamoğlu Haydarpaşa ve Sirkeci Garı ihalelerinde elenmeleri sonrasında isyan etti.

Gündem 19.10.2019, 13:54 19.10.2019, 14:09
Ekrem İmamoğlu isyan etti - "Hukuksuzca elendik"

TCDD'nin tarihi Haydarpaşa ve Sirkeci Garı'nın atıl depo sahaları bölgesini kiralamak için açtığı ihalede İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) elendi.

"HUKUKSUZCA ELENDİK"

İBB’nin hukuksuz bir şekilde İhaleden çıkarıldığını belirten İstanbul Büyükşehir belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu dün akşam ilk tepkisini sosyal medya hesabından verdi. Haberi saat 17’de aldığını söyleyen İmamoğlu, saat 17:30 sıralarında sosyal medya hesabından zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

İmamoğlu “Haydarpaşa ve Sirkeci ihalelerinden İBB iştirakleri hukuksuzca elendi. Hem mahkemeye taşıyacağız hem de suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

Ekrem İmamoğlu isyan etti - "Hukuksuzca elendik"

"DEVLETİN MALINI PEŞKEŞ ÇEKENLER"

Bu açıklamasının ardından İBB’nin “2020-2024 Stratejik Planlaması” kapsamında Yenikapı’daki Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde (AGSM) “Muhtarlar Çalıştayı”na katılan İmamoğlu’nun gündeminde yine ihale vardı.

İmamoğlu burada yaptığı konuşmada da “Bu şekilde, kamu malına davranış biçimini bilmeyen, bu ahlakı taşımayan kişiler, bugün devletin malını birilerine peşkeş çeker, yarın da başka şeyleri peşkeş çeker. Buna müsaade etmeyeceğiz” diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bolu Belediyesi'ne yapacağı ziyaret öncesinde yol üzerindeki Sapanca'da mola verdi.

İmamoğlu, Sapanca Belediyesi tarafından turizme katkı sağlamak amacıyla geçtiğimiz yıl ihale edilen “Teleferik Projesi”ne tepki göstermek amacıyla nöbet tutan Kırkpınar Hasanpaşa Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Kadın, erkek, yaşlı, çocuk hep birlikte nöbet tutan mahalleliler, İmamoğlu'nu “Her şey çok güzel olacak” tezahüratıyla karşıladı ve İBB Başkanı'na sevgi gösterilerinde bulundu.

MAHALLE HALKI: “TELEFERİĞE KARŞI DEĞİLİZ”

Mahalleli adına konuşan Kırkpınar Çevre ve Doğa Sporları Kulübü Derneği Başkanı Hüsamettin Koçlu, İmamoğlu'na, “Deprem sonrası tek toplanma alanımız burası. Aynı zamanda Kırkpınar Hasanpaşa Mahallesi'nin tek yeşil alanı. Çocuklarımızın oynadığı alan. En büyük özelliklerinden biri de Sapanca Gölü'nü besleyen su havzasının tam üzerindeyiz. 5,5-6 metre altımızda su var. Büyük sıkıntı içindeyiz. Teleferiğe hiçbir şekilde karşı değiliz. Yerinin değiştirilmesini istiyoruz. Kalkınması gereken köylerin bir tanesine yapılsın. Kendi yerimizde bizi işgalci yapmaya kalkıştılar. Amaçları burayı imara açmak” diye konuştu.

Ekrem İmamoğlu isyan etti - "Hukuksuzca elendik"

“UMARIM UYARILARINIZI DİNLEYEN BİR SES OLUŞUR”

Sapanca halkının duyarlılığını bildiğini belirten İmamoğlu, “20 yıldan fazladır gider-gelirim. Buranın doğallığı, tümüyle yaşayanlarının duyarlılığından kaynaklanıyor. Bu çabanızı saygıyla karşılıyorum. Bu konuda hem Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı'nı hem Sapanca Belediye Başkanı'nı bu sürece daha duyarlı olmaya davet ediyorum. Konuya yapıcı tavırla bakıyorsunuz. Burası çok bilinen, turizme doymuş bir yer. Farklı noktalarda farklı yatırım olabilir öneriniz var. Sakarya milletvekilimiz, CHP Grup Başkanvekilimiz Engin Özkoç da ilgileniyor süreçle. Ben de tabi yürekten doğanın yanındayım, nerede olursa olsun. Doğaya dönük her yapılan yanlışın, çocuklarımıza, geleceğimize ihanet olduğunun bilincinde birisiyim. Umarım bu bahsettiğiniz hususta sizinle masaya oturup dileklerinizi, taleplerinizi ve uyarılarınızı dinleyen bir ses oluşur” dedi.

HAYDARPAŞA VE SİRKECİ GAR İHALESİ

Vatandaşların hatırlatması üzerine Haydarpaşa ve Sirkeci garları ihalesinden men edilmelerine bir kez daha tepki gösteren İmamoğlu, “Biz, tamamıyla başarıya odaklanarak ve toplumun sesini dinleyerek, insanların taleplerini alarak yol haritası çizmeye çalışıyoruz. Mesela dün 1000'e yakın muhtarımı toplayıp, ‘Nasıl bir şehirde yaşamak istiyorsunuz' diye bir gün boyunca çalışma yaptık. İnsanı yok sayan anlayış, hiçbir bölgeyi yönetemez. Bireysel talepler, bireysel hukuk üzerinden toplumsal hukuku yok sayarsanız, bu olmaz. Bu insani bir tavır aslında. Bu bizim inancımızda da var. Bir rızalık meselesidir mesela. Basit bir komşuluk rızasıdır” diye konuştu.

İmamoğlu, vatandaşlarla toplu fotoğraf çektirdikten sonra ayrıldı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (9)
ibraam 2 yıl önce
REZİLLİK, AHLAKSIZLIK,AYMAZLIK, ARLANMAZLIK,, Devletin malının yıllardır yandaşa, nasıl peşkeş çekildiğinin açık bir örneği.. uyu milletim uyu, sıra donunuzada gelecek..
Reis 2 yıl önce
Vay Vay kimleri görüyoz bay Eko sen piyasadamıydın yaa, Barış Harekatı esnasında Bordumda havalar nasıldı
albayrak 2 yıl önce
pyd pkk yandaslarina peskes cekeceklerine kendi yandaslarina cekmisler secim sizin
Gökhan 2 yıl önce
Bir muhabbet duydum,bildiğim kadarı ile belediye aylık 300bin tl önermiş,başka bir şahısta 3milyon tl önermiş aylık kira olarak. Acaba Belediye burda kendini mi kurnaz gösterdi,yoksa bu kadar yüksek veren şahış zararına mı fiyat verdi,zararınada fiyat vermiş olsada sonuçta kira parası devletin kasasına girecek. Ha yok kazancı gerçekten yüksekse belediye bu kadar düşük fiyat vermişse,belediye burda neyi hedefledi ?
Turgay 2 yıl önce
İBB 2. ihaleye çağrılmadı bile.
Murat 2 yıl önce
Arkandayız başkan
Trabzonlu 2 yıl önce
Adamin dibisin.Ürküyorlar senden.
Bu Ülkeye yıldız gibi geldin yolun açık olsun.
Uğur Toprak 2 yıl önce
Ekrem beye sormak lazım. Hangi hukuka göre haksızlığa uğradı ve hangi hukuka göre kazanması gerekirdi? Kendine ait bir hukuku var galiba!
Selim 2 yıl önce
Örneğin, insanların denize girdiği bir halk plajını bir otele yüksek fiyattan bile kiralasan, orada kamuyu mağdur etmiş olursun devletin kasasına çok para bile girse. Kamuya ait alanlarla ilgili birsey yapılırken kamu yararı gözetilmesi gerekir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@