Eczanelerde poşet kullanımına ilişkin açıklama

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum eczanelerdeki poşetlerle ilgili konuştu.

Eczanelerde poşet kullanımına ilişkin açıklama

Advertisement Advertisement

Ücretli poşet uygulamasından eczanelerin muaf tutulmasıyla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum açıklama yaptı.

Bakan Kurum "Eczacılar Odasıyla Bakanlığımız arasında bu konuda bir çalışması yürütülüyor. Eczanede verilen bu ölçülerdeki poşetlerin ücretsiz olması noktasında önümüzdeki hafta usul esaslarımızı yayınlayacağız" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum eczanelerde poşet kullanımı ile ilgili yaptığı açıklamada Eczacılar Odası ile bakanlık arasında poşetlerin ücretsiz olması konusunda bir çalışma yapıldığını belirtti.

Bakan Kurum, "15'e 25 poşet boyutlarında mikronunu da inceliyoruz, 0,15 mikronun altındaki poşetlerimiz ücretsiz. Vatandaşımızın sağlığı söz konusu. O yüzden eczanede verilen bu ölçülerdeki poşetlerin ücretsiz olması noktasında önümüzdeki hafta usul esaslarımızı yayınlayacağız" dedi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah Abduloğlu
Abdullah Abduloğlu - 4 ay Önce

Zamlar anında yayınlanır.Çevreciyiz ya. Plastik (çatal, kaşık, bıcak, diş fırçası, sandalye, süt, yoğurt kapları,bidonlar v.b.) çevreye zarar vermiyor herhalde (!) 25 krş ver, birde bedava reklam yap. Oh ne ala.

banner426

banner204