Düşen jetle ilgili yeni gelişme: Cenazeler Türkiye'de

İran'da düşen Türk özel jeti ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Cenazeler Türkiye'ye getirildi.

Düşen jetle ilgili yeni gelişme: Cenazeler Türkiye'de

İran Sağlık Bakanlığı internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Türkiye'nin Tahran Büyükelçisi Rıza Hakan Tekin, düşen uçakta yaşamını yitiren Türk yolcuların Türkiye'ye intikali hususunda İran Sağlık Bakanı Hasan Gazizade Haşimi ile bakanlıkta bir araya geldi.Görüşmede, hukuki sürecin bugün bitirilerek, cenazelerin Türk yetkililerine teslim edilmesi kararlaştırılmıştı. Cenazelerin teslime dildiği ve Türkiye'ye ulaştığı öğrenildi.

Görüşme esnasında ayrıca İranlı Bakan'ın, Adli Tıp Kurumu Başkanı ile telefonda görüşerek son duruma ilişkin bilgi aldığını belirtildi.

BOMBA İDDİA!

İran Adli Tıp Kurumu, pazar günü İran hava sahasında düşen Türk uçağında yaşamını yitiren yolcular üzerinde yaptığı DNA testi sonucu cesetlerin sadece 10 kişiye ait olduğunu açıkladı.

Açıklamada Pilot Beril Gebeş'in adı verilmedi. Adli Tıp Kurumu'nun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Yapılan gerekli tahlillerin ardından kuruma teslim edilen 11 cenazeden birinin aslında diğer kişilere ait parçalar olduğu tespit edildi ve bir kişi hala kayıptır" ifadelerine yer verildi. Açıklamada ayrıca, Türkiye Adli Tıp Kurumu aracılığıyla kazazedelerin Türkiye'deki birinci dereceden aile fertlerinden de numuneler alınarak İran'a gönderildiği bildirildi.

İran Adli Tıp Kurumu, kimliği tespit edilen 10 yolcunun ismini şu şekilde açıkladı: Mina Başaran, Sinem Akay, Jasmin Baruh Siloni, Burcu Gündoğan Urfalı, Liana Hananel, Ayşe And, Asligül İzmirli, Zeynep Coşkun, Melike Kuvvet, Eda Uslu
Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2018, 10:24


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ugur yalçın
Ugur yalçın - 10 ay Önce

Öldünüz bu millete iyi malzeme oldunuz bu millet cenazelerede dügünlerede dedikodu için gidiyor nasıl.öldü niye öldü ne işi vardı orda vak gördünmü gidrmedi uzungöle çal magarasına ne işi vardı tubaide derler.ama fırsatıni bulsa kendi bırak dubaiyi aya gider aya

banner421

banner426

banner432

banner443

banner441