Dünya son dakika'dan duyurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanan 16 yaşındaki gencin salıverilmesini uluslararası haber ajansları son dakika haberi olarak duyurdu. Dünyanın önde gelen basın yayın kuruluşları ise tutuklama haberine geniş yer ver

Gündem 26.12.2014, 18:08
Dünya son dakika'dan duyurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanan 16 yaşındaki gencin salıverilmesini uluslararası haber ajansları son dakika haberi olarak duyurdu. Dünyanın önde gelen basın yayın kuruluşları ise tutuklama haberine geniş yer verdi.

BBC: CUMHURBAŞKANI’NA HAKARET ETTİĞİ GEREKÇESİYLE TUTUKLANAN GENÇ SALIVERİLDİ

“Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alınarak tutuklanan16 yaşındaki genç serbest bırakıldı. 16 yaşındaki genç halen dava ile karşı karşıya ve suçlu bulunduğu takdirde 4 yıl hapis cezası alabilir. Lise öğrencisi genç, AK Parti'nin Konya mitingi sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasını eleştirdiği gerekçesiyle gözaltına alınmıştı.”

VOICE OF AMERICA: ERDOĞAN'I 'KÜÇÜK DÜŞÜREN' GENÇ SERBEST BIRAKILDI

“Başbakan Ahmet Davutoğlu, 16 yaşındaki gencin gözaltına alınmasını savunurken hiç kimsenin Cumhurbaşkanlığı makamını rencide etmemesi gerektiğini söyledi. Ancak söz konusu dava avukatlar tarafından protesto edilirken Türkiye'nin dört bir yanından onlarca avukat genci desteklemek için Konya'ya gitti. Mahkeme kararıyla serbest bırakılan genç suçlu bulunduğu takdirde 4 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilecek.”

GUARDIAN: CUMHURBAŞKANI'NA HAKARETLE SUÇLANAN OKUL ÇOCUĞU SERBEST BIRAKILDI


“Cumhurbaşkanı Erdoğan'a küçük düşürücü yorumlar yaptığını kabul eden 16 yaşındaki genç hala dava ile karşı karşıya. Çarşamba günü okulundan alınarak sorgulanan lise öğrencisi M.E.A. Erdoğan'a yönelik sözleri gerekçesiyle gözaltına alınmıştı. Ceza almasına neden olan hükümete karşı söylemi Ankara'da inşaa edilen 1,150 odalı Cumhurbaşkanlığı Köşkü'ne yönelikti.”

DEUTSCHE WELLE: LISE ÖĞRENCİSİ CUMHURBAŞKANI'NA HAKARETTEN GÖZALTINA ALINDI

“Türk lise öğrencisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı küçük düşürdüğü suçlamasıyla tutuklandı. Bu haber, son haftalarda Türkiye'den gelen ciddi tutuklamalar dizisinin en sonuncusuydu. Türkiye tutuklamalarla ilgili aralarında Avrupa Birliği olmak üzere birçok yerden eleştiriler alıyor.”

EL CEZİRE: CUMHURBAŞKANI'NI KÜÇÜK DÜŞÜREN GENÇ SERBEST BIRAKILDI

“16 yaşındaki genç Türkiye Cumhurbaşkanı'nı küçük düşürdüğü suçlamasıyla tutuklandı. Lise öğrencisi genç, çarşamba günü Konya'daki okulundan alınarak sorgulandı.”
 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@