DTP'liler Diyarbakırda toplanıyor

Temmuz 2007 Genel seçimlerimlerinden bu yana TBMM'de ilk defa DTP'siz bir gün yaşanacak. DTP'liler fiilen çekilme kararı aldıkları için oturumlara katılmayacak.Bütçe görüşmelerinin başlayacağı bugünde Milletvekilleri Genel Kurul'da kapatma kararı okunarak

DTP'liler Diyarbakırda toplanıyor

Temmuz 2007 Genel seçimlerimlerinden bu yana TBMM'de ilk defa DTP'siz bir gün yaşanacak. DTP'liler fiilen çekilme kararı aldıkları için oturumlara katılmayacak.

Bütçe görüşmelerinin başlayacağı bugünde Milletvekilleri Genel Kurul'da kapatma kararı okunarak bilgilendirilecek.

DTP'li 21 milletvekili ise bugün sinei millet kararını fiilen uygulamak için Diyarbakır'a gidecek. Milletvekilliğinden istifa dilekçeleri daha sonra verilecek. DTP AİHM'ye de gidecek.

Kapatılan DTP'nin 21 milletvekili, bugün 2010 bütçesinin görüşülmeye başlanacağı TBMM Genel Kurulu'na katılmak yerine, sinei millet kararını fiilen uygulamak için Diyarbakır'a gidecek. Kapatılan Batasuna'nın 'yaşasın' diyerek ETA'yı övdüğünü, kendilerinin ise hiçbir zaman şiddeti savunmadıklarını ifade eden DTP'liler, kapatma kararı nedeniyle Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) başvurmaya hazırlanıyor.

TÜRK: "ŞOVA DÖNÜŞMESİN"

DTP'lilerin Diyarbakır toplantısı için Ahmet Türk'ün, karşılama töreninin gövde gösterisine dönüşmesi halinde Diyarbakır'a gitmeyeceğini bildirmesi gerilime yol açtı. Türk, sadece parti yetkililerinden oluşan bir grubun karşılaması şartıyla Diyarbakır'a gitmeye ikna edildi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler