Dönere kimlik geliyor

Dönere 'hijyen ve güvenilirlik' sertifikası geliyor

Dönere kimlik geliyor

UDOFED Başkanı Mehmet Mercan, sağlıklı döner için 2020 yılındaki projelerini açıkladı. Gıda güvenliği konusunda yaptıkları çalışmalardan bahseden Mercan, dönere sertifikasyon sistemi getireceklerini söyledi. Mercan, “Sertifikasyon sistemiyle dönerin bir kimliği olacak. Bu sistemle dönerin çiftlikten vatandaşa ulaşıncaya kadar olan süreci izlenebilecek" diye konuştu. 

'Döner sektöründe çalışanlar eğitime tabi tutulacak'
Döner sektöründe çalışanlar için eğitiminin önemli olduğunu belirten Mercan, “2020 yılında hayata geçirmeyi planladığımız projelerden biri de döner sektöründe çalışanların eğitimi. Döner sektörü çok büyük bir sektör. Projelerimiz kapsamında döner sektöründe çalışanları üniversitelerimizle birlikte bir eğitime tabi tutacağız. Dönerciler ustalık belgesi alarak çalışacak. Bu çalışmalarımız vatandaşın sağlıklı olarak dönere ulaşabilmesi açısından fayda sağlayacak” ifadelerini kullandı.

'Dünya döner zirvesi yapmayı planlıyoruz'
Dönerin tanıtımı için de çalışmalar yaptıklarını belirten Mercan, “2020 yılı içinde dünya döner zirvesi yapmayı planlıyoruz. 2020 yılında döner festivalleri yapmak için belediyelerle görüşüyoruz” şeklinde konuştu.

"İdeal tavuk döner fiyatı 100 gram için 10 lira, et döner için ise 100 gramı 15-18 lira civarı” diyen Mercan, “Dönerin ham maddesi ettir. Bizim etlerimiz de gayet sağlıklıdır. Döner satış noktalarıyla, döner üretim noktalarını birbirinden ayırma konusunda çalışmalarımız var. Döner konusunda gündeme gelen sorunları tamamen ortadan kaldıracağız. Piyasada 2 buçuk liraya tavuk döner 5 liraya et döner satıldığını görüyoruz, bunu zincir mağazalar yapıyor. Bu zincir mağazalar onaylı işletme değiller. Kepenkler kapatıldıktan sonra yerinde döner takılan yerlerdir" dedi.

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakkı kılıç
Hakkı kılıç - 1 ay Önce

Hayvanlar a gdo suz yem yedirin yeter...

Vatandaş 6161
Vatandaş 6161 - 1 ay Önce

Temizlik temizlik temizlik gerisi yalan. Ülkemde döner okadar rezil haldeki ( bazı yerler hariç ) anlatmak mümkün değil. Cezalar caydırıcı olmalı denetim az veya yok hepten yok. İnsan sağlığı bu kadar basit olmamalı. Tüm işlerimiz böyle gerçi. A dam z ye

Mehmt Güzelköy
Mehmt Güzelköy - 1 ay Önce

Heryerde döner yenmez

Hamsiz Kürşad
Hamsiz Kürşad - 1 ay Önce

Tavuk dönerin ne olduğunu belirsiz a101 bim, şok satılan dahil. Et döner gelince ondada sıkıntı var yani tarım bakanlığı ciddi bir gıda denetleme birimi kurmalı her ilde aktif olacak. Ha başka birşey yine devlet iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili ciddi bir kurum kurmalı her ilde aktif olacak . Adam zemzem su katıp satıyor ya... Daha neler neler. Türkiye en büyük sıkıntı memur zihniyeti market almak bu zihniyetin ürünüdür. Bahçene elma diksene ya. İşe girersem inşeellah yani5, 6 milyarlık bir iş 40 Tane meyve dikeceğim. Zamanla

SIRADAKİ HABER