Diyarbakır'da 6 ton esrar ele geçirildi

Lice ilçesine bağlı Bağlan köyünde bu sabah saatlerinde MİT, jandarma ve polis ekipleri tarafından hava destekli uyuşturucu operasyonu düzenlendi.6 TON TOZ ESRARÖzel harekat polislerinin de katıldığı operasyonda 6 ton toz esrar ve 1 adet M-16 silah ele ge

Gündem 22.12.2014, 15:52
Diyarbakır'da 6 ton esrar ele geçirildi

Lice ilçesine bağlı Bağlan köyünde bu sabah saatlerinde MİT, jandarma ve polis ekipleri tarafından hava destekli uyuşturucu operasyonu düzenlendi.

6 TON TOZ ESRAR

Özel harekat polislerinin de katıldığı operasyonda 6 ton toz esrar ve 1 adet M-16 silah ele geçirildi. Köyde yapılan çalışmalarda, aranan bir kişi de gözaltına alındı.

GENELKURMAY BAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA

Genelkurmay Başkanlığı, Diyarbakır’ın Lice ilçesinde güvenlik güçlerinin yaptıkları arazi ve ev araması sırasında açılan ateş sonucu bir uzman çavuşun yaralandığını açıkladı. Yapılan aramada, 6 ton uyuşturucu madde ele geçirildiği açıklandı.

TACİZ ATEŞİ AÇILDI

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Valilik oluru ile Diyarbakır’ın Lice ilçesi Bağlan Mahallesi’nde suçluların yakalanması maksadıyla icra edilen arazi ve ev araması esnasında çevre tepelerden uzun namlulu silahlarla taciz ateşi açıldığı belirtilerek, unsurların karşılık verdiği kaydedildi.

1 UZMAN ÇAVUŞ YARALANDI

Açılan ilk ateşte bir jandarma uzman çavuşun yaralandığı ifade edilen açıklamada, yaralı askerin Diyarbakır’a tahliye edildiği belirtildi. Yapılan aramada 1 adet M-16 piyade tüfeği, 5 adet şarjör ile yaklaşık 6 ton uyuşturucu madde, ayrıca daha önce teröristler tarafından kaçırılan 4 sivil araç ele geçirildiği bildirildi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@