banner556

Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanları görevden alındı

Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanları terör bağlantıları nedeniyle görevden alındı.

Gündem 19.08.2019, 09:41
Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanları görevden alındı

İçişleri Bakanlığınca, Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanları görevlerinden uzaklaştırıldı. Bu kapsamda, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı görevinden uzaklaştırıldı. Diyarbakır'a Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu belediye başkan vekili olarak görevlendirildi. 

İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, haklarında terör suçlarından soruşturma bulunan Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlarının yerine yeni görevlendirme yapıldı.

Bu kapsamda, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan görevlerinden uzaklaştırıldı.

Diyarbakır'a Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Mardin'e Mardin Valisi Mustafa Yaman, Van'a Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, belediye başkan vekili olarak görevlendirildi.

Yorumlar (6)
abdi abi 1 yıl önce
tebrik ediyorum içişleri bakanını..çok azıttılardı çünkü...
salih 1 yıl önce
DEVAM BAKANIM ARKANDAYIZ.
trabzonlu 1 yıl önce
Gec kalınmıştı bile buralarda belediye secimi yapmayacağız Devletimize faydalı olacak insanları görevlendireceğiz Sayın Bakanımız Herzaman yanındayız Trabzolular olarak
Türker 1 yıl önce
Türkiye Cumhuriyeti Devleti her konuda gerekeni en iyi şekilde yapacaktır. TERÖRİSTLERİ savunanlar hangi çizgide olduklarını ciddi ciddi sorgulamalıdır!
Recep Ayar 1 yıl önce
İişte bunlar İYİ partisinin ortaklık kurtuğu güruhun ürünleri. İP’ oyunu verenler artık gerçekleri görün
71 1 yıl önce
Çok doğru hamle bunlar vatan haini, zararlarından başka birşey YOKTU

Gelişmelerden Haberdar Olun

@