Cumhurbaşkanı Erdoğan Kanal İstanbul için tarih verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kanal İstanbul için çalışmaların başlayacağını açıkladı.

Gündem 07.04.2021, 14:30
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kanal İstanbul için tarih verdi

AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Müjdeyi vermek istiyorum" diyerek, "Kanal İstanbul ile ilgili hazırlıklarımızı tamamladık. İsteseniz istemeseniz de başlıyoruz. Kanalın iki yakasına 500 bin nüfuslu şehir kurulacak. Temeli yazın atacağız." ifadelerini kullandı.

AK Parti grup toplantısında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, amirallerin bildirisinden ekonomiye kadar pek çok konuya değindi.

CHP lideri Kemal Kılıçaroğlu'na yüklenen Cumhurbaşkanı, Kanal İstanbul ile ilgili konuşmasına "Müjdeyi vermek istiyorum" diyerek başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kanal İstanbul ile ilgili şunları söyledi:

"Kanal İstanbul ile ilgili hazırlıklarımızı büyük ölçüde tamamladık. ÇED raporu 200'den fazla bilim insanı, medya, kurum ve kuruluşun katkısı ile tamamlandı. Depreme hazırlık sürecini de hızlandıracaktır. Bu proje köprü, yeni havalimanı, metro ile de bütünlük arz edecektir. Kanalın iki yakasına 500 bin nüfuslu şehir kurulacak.

"İSTESENİZ DE İSTEMESENİZ DE BAŞLIYORUZ"

Karadeniz'de hem biz hem de kıyısı olan ülkeler sürekli büyük ve yeni limanlar yapıyor. Bu durum gemi trafiğinin daha da artacağına işaret ediyor. Tehdit ediyor. Bütün müteahhitlerin elinden geliyoruz, geldiğimizde ödemeleri vs ellerinden alırız ve kendilerini de kenara koyarız. Böyle bir devletin devamlılığına inanmak olabilir mi? Şartları zorlayarak Boğaz'daki gemi trafiğini sürdürüyoruz. Kanal İstanbul bölge için yeni bir nefes borusu olacaktır. İsteseniz istemeseniz de Kanal İstanbul'a başlıyoruz ve yapacağız.

"YAZ AYLARINDA TEMELİ ATACAĞIZ"

Ve milletimizin emrine amade edeceğiz. Yaz aylarında inşallah temelini atacağız. Projenin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum."Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (21)
Trabzonlu.. 6 ay önce
İnsanlar çöpten geçinmeye başladı doğalgaz elektrik faturaları el yakıyor. İşsizlik aldı başını gidiyor. İntiharlar devam ediyor. Aşı ne zaman geleceği belli değil suni gündemlerle insanlar oylanamıyor. Açıklamalarında bir tane milleti rahatlatacak bir haber varmı ? kanalda kalan burası rant kanalı olmuş. Ülkenin gündemi bu olmamalı.
Hamsi kafası 6 ay önce
İşte diktatörlük bu gibi sözlerdir. İstesende istemesende benim dediğim olacak kafası. Türkiyem senden kurtulduğu gün büyüyecek.
murat 6 ay önce
adamın derdi kanal yapmak ya şaka gibi :)
5 lt zeytinyağı 80 tl ! :)
offf 6 ay önce
hala inşaat peşindesiniz, inat peşindesiniz, isteseniz de istemeseniz de ne demek? bi cumhurbaşkanının bunu deme hakkı var mı? bu milletin tüm sermayesini sadece birilerinin arsası değerlenecek diye buralara gömmek olur mu?
melik 6 ay önce
Kataristanbul projesi...
Hasan Usta 6 ay önce
ALLAH AŞKINA BİRİ ŞU SORUMA CEVAP VERSİN BEN BİR İŞLETMECİYİM AYLARDIR DÜKKANIMIZ KAPALI EVE EKMEK GÖTÜREMİYORUZ ARTIK DÜNYANIN BORCUNA GİRDİK BU VİRÜSÜ CAFELER LOKANTALAR MI YAYIYOR NEDİR BİZDEN İSTEDİĞİNİZ BU MEMLEKETİ BIRAKIP GİTMEMİZ İMİ İSTİYORSUNUZ BİZ VERGİ VERMİYOR MUYUZ HİÇ DEVLET BÜYÜKLERİ YÖNETENLER SORMUYORLAR-MI KENDİLERİNE BU İNSANLAR EVLERİNE NASIL EKMEK GÖTÜRÜYORLAR NASIL GEÇİNİYORLAR RESMEN UNUTULDUK SOYUTLANDIK NE YAPTIK BİZ SİZE SİZİN ALLAH INIZ YOK MU HİÇ Mİ ALLAH TAN KORKMUYORSUNUZ BU KADAR İNSANIN AHI İLE NE YAPACAKSINIZ İNSAF İNSAF İNSAF İNSAF İNSAF İNSAF İNSAF İNSAF İNSAF İNSAF İNSAF İNSAF .
Soner Soner 6 ay önce
Aga ben ssklı çalışanım ama her gün aklıma geliyor esnaf olupta evine şu an insanlar nasıl ekmek götürüyor diye Allah yardımcınız olsun Allah yar ve yardımcımız olsun başka diyecek bişey yok
Muzaffer 6 ay önce
Belediye seçimlerine ne gerek var. Halkın seçtiği belediye başkanın bile görüşüne gerek duymuyorlar. Her şeyin iyisini biliyorlar. Ekonomi sıkıntı yokmuş. Yapın gitsin
Besikdüzlü. 6 ay önce
Bencede yap da tam dibe vuralım, kalan sağlar sizindir.
DeliDalga 6 ay önce
Yokyooook. Yapsınlar... sonra köprü atsınlar şimdiye kadar bedava geçtikleri yollara para versinler. Paralarda arrrapların cebine insin. Müstehaktır çoğu kişiye. Yapın bagaym!!!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@