banner556

>

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yerli aşı müjdesi: Nisan ayında kullanıma hazır hale getirmiş olacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yerli aşı açıklaması geldi.

Gündem 02.01.2021, 15:27
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yerli aşı müjdesi: Nisan ayında kullanıma hazır hale getirmiş olacağız

Kömürhan Köprüsü ve Tünelleri Açılış Töreni'ne canlı bağlantı ile bağlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnşallah en geç nisan ayında, geliştirme çalışmaları hızla süren kendi aşılarımızı da kullanıma hazır hale getirmiş olacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan canlı bağlantı ile katıldığı Kömürhan Köprüsü ve Tünelleri Açılış Töreni'nde gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Ülkemizin batı, doğu, kuzey güney aksının en önemli noktalarından birini oluşturuyor. Kömürhan Köprüsü kendi alanında dünyanın en büyük 4'üncü projesi olma özelliğini taşıyor. Tasarımından inşasına kadar yüzde yüz yerlidir. Bu eser ülkemizin mühendislik alanındaki günü ve kabiliyetlerinin sembollerinden biri olacaktır. Projenin bölgenin kalkınması, gelişmesine büyük katkılar sunacağına inanıyorum.

"İNŞALLAH CAN KAYIPLARI YAŞANMAYACAK"

İnşallah Fırat'ın azgın sularında can kayıpları yaşanmayacak. Bu eser bölgedeki ulaşım yatırımlarından sadece biridir. Malatya Havalimanı'na yeni bir terminal binası yapıyoruz. Aynı şekilde Elazığ Havalimanı'nı yine büyütüyoruz.

"AYASOFYA'NIN AÇILMASINDAN BAŞÖRTÜSÜNE KADAR HABİS SİYASETİN İZLERİNİ GÖRÜYORUZ"

Ülkemizde sürekli ilkelerden bahsedip hiçbir üretim yapmamayı felsefe haline getirmiş bir zihniyet hala varlığını sürdürmektedir. Bunlar atılan hayırlı adımlardan da rahatsız oluyorlar. Bunlar hukukta, demokraside, özgürlükte Türkiye'nin ilerlemesine tahammül edemezler. Ayasofya'nın açılmasından, başörtüsü konusuna kadar bu habis siyasetin izlerini görüyoruz.

"BİZ YAPTIKLARIMIZ İLE ÖNE ÇIKIYORUZ"

Biz yaptıklarımız ve yamayı taahhüt ettiklerimiz ile öne çıkıyoruz. 2020'de de hizmet siyasetinden taviz vermedik. Sağlıkta son bir yılda toplam 16 bin yatak kapasiteli 16 hastane ve 10 ek binayı hizmete sunduk.

"BİZ EN ZOR ŞARTLARDA HİZMET PEŞİNDEN KOŞTUK"

Fatih Sondaj gemimizin Karadeniz'deki doğal gaz keşfinin sevincini milletimizle birlikte yaşadık. Pek çok tesisin açılışını yaptık. Biz en zor şartlarda bile hizmet ve eser üretmenin peşinden koştuk. Milletimizin özgürlüğü, güvenliği ve refahını güçlendirmek için gece gündüz çalıştık, çalışıyoruz. 2023 hedeflerine ulaşana kadar da durmayacağız.

"NİSAN AYINDA AŞILARIMIZI KULLANIMA HAZIRLAYACAĞIZ"

Elbette 2020 tüm insanlık gibi ülkemiz için de zor bir yıl oldu. Güvenlikte ekonomiye her alanda ciddi sınamalarla karşılaştığımız bir dönemde koronavirüs salgınını yükünü de omuzlamak zorunda kaldık. Salgının verdiği zararı kapatmak için milletimizin yaralarını sardık. 2021'i her anlamda yeni bir şahlanış yılı olacak, bunun için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Yurt dışından getirdiğimiz aşılarla salgını aşacağımıza inanıyorum. En geç nisanda kendi aşılarımızı kullanıma hazırlayacağız. Salgının gündemimizden çıkması ile asıl gündemimize yoğunlaşabileceğiz.

"EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ BİRLİĞİMİZ"

Küresel ve ekonomik sistemin kökten sarsıldığı bir dönemde ülkemizi daha öne çıkarmak için var gücümüzle çalışmamız gerekiyor. En büyük gücümüz birliğimiz, beraberliğimiz ve kardeşliğimiz olacak. Ülkemizin yükselişini içeride terör dışarıda yaptırımlarla kesemeyenler proje gündemlerle önümüzü kesmeye çalışmaktadırlar. Hamdolsun milletimiz bu senaryolara izin vermiyor.

İnşallah 2021'i de bir reform yılı haline dönüştüreceğiz. Büyük ve güçlü Türkiye'nin inşası için gerekli adımları milletimizle birlikte atacağız"

Yorumlar (16)
Davut kazancı 4 hafta önce
Büyük güçümüz birliğimiz miş,kim hergün birliği baltalıyor
Davut 3 hafta önce
Ahahahah yine güldürdün bizi
Cemil 4 hafta önce
EvelAllah aşıyı da yapacağız.İlk yapan zaten Türk bilim adamlarıydı.Reisimiz ile 21.yüzyıl Türklerin yüzyılı olacak demiştik.Ve olduk bile.ABD bundan sonra karşısında süper güç olarak Rusyayı değik Türkiyeyi bulacak.
borabay 4 hafta önce
HEEE. :)))
Misafir 4 hafta önce
Bu Söylentileri son yarimyildir dinliyoruz.Abcak yaptiginizda size inanilir.Bos lafla karin doymaz.
yakun 4 hafta önce
"hiçbir üretim yapmamayı felsefe haline getirmiş bir zihniyet hala varlığını sürdürmektedir." Cumhuriyetin ilk yıllarından seksenli yıllara kadar yapılanları 18 yıldır sata sata bitiremedin, birde çıkmış o zihniyeti eleştiriyorsun. 18 Yıldır bu ülkeye bir civi çakmadınız, hastahane yapmış, yesinler seni o hastahaneler senin değil, o hastahaneler devlet ve milleti uydurmak için yandaş müteahhitlerin milleti uydurma tezgahıdır. O hastahane, yol, köprü ve havaalanları için yandaş müteahhitlere bu milletin ne kadar parasını peşkeş çekiyorsun.
demir 4 hafta önce
sen üretim yapmayan zihniyet görmemişsin belli ki
Vatandas 4 hafta önce
Bu açıklamayı neden sağlık bakanı yapmaz.
Hasan 4 hafta önce
Helal ve reis. Yollar, havaalanları, hastaneler, devasa şehirler, barajlar, köprüler. Sanki mimar Sinan ayağa kalkmış. Neymiş devlet garantis imiş. Kimse babası hayrına yapmaz. Neymiş müteahhitmiş. Öncekilerin de müteahhitleri vardı ama ömürleri kısa oldu. Kanal İstanbul ile yeni bir su yolu ve yenii bir denizimiz olacak. Keşke arsa alsaydın demeden yaktorm yapın kanala nazır.
Yusuf yıldız 4 hafta önce
İşte akp zihniyeti,beton yine beton rant keşke benimde olsaydı
Trabzonlu 4 hafta önce
Eyyy Almanya birlik bütünlüğümüzü bozamazsın. Cehapeye oy verenlere tezek ve terörist diyemezsin. Eyy Avrupa aklını başına al.
H. M 4 hafta önce
Eyyy kılıçtaroğlu aşı yapılan hıffısıhayı kapat daha sonra aşı T yapacağız. Narası at.. Sizden geçti bu işler..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@