alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken çıkış: Güçlü ekonomiye çok yakınız

Dolar rekor üstüne rekor kırarken Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken bir çıkış geldi.

Gündem 23.11.2021, 16:38
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken çıkış: Güçlü ekonomiye çok yakınız

Dolar, altın ve euro rekor kırarken, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Erdoğan, "Bölgesinin ve dünyanın siyasette sözü dinlenen, üretimiyle, ihracatıyla, istihdamıyla ekonomisi güçlü, sosyal ve kültürel etki alanı geniş Türkiye'sine iki asırdır hiç olmadığımız kadar yakınız." dedi.

Son aylarda Merkez Bankası'nın seri faiz indirimleri sonrası TL'deki değer kaybı sürüyor. Dolar 15.27 itibariyle 12.84 lira seviyesini görerek rekor tazeledi. Altının gram fiyatı ise 750 lirayla tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ise bugün AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katılarak bir konuşma gerçekleştirdi. Burada dikkat çeken ifadeler kullanan Erdoğan, ekonomiye ilişkin de görüşlerini aktardı.

"EKONOMİSİ GÜÇLÜ TÜRKİYE'YE ÇOK YAKINIZ"

Türkiye'de makroekonomide dengelerin tekrar yerine oturmaya başladığını, göstergelerin, ekonomideki pozitif yükselişin artarak süreceğine işaret ettiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle devam etti: "Bölgesinin ve dünyanın siyasette sözü dinlenen, üretimi, ihracatı, istihdamı ve ekonomisiyle güçlü, sosyal ve kültürel etki alanı geniş Türkiye'sine iki asırdır hiç olmadığı kadar yakınız. Sizler işte bu büyük misyonun, işte bu büyük hedefin kendi şehirlerinizdeki uç beyleri olarak sadece bugüne değil, geleceğe de istikamet verecek bir yerde duruyorsunuz.

"ÇOK GAYRET EDECEĞİZ"

AK Parti, milletimiz tarafından kurulan, milletimizin gösterdiği istikamette, milletimizle birlikte yol yürüyen bir partidir. Yaptığımız her eseri, her hizmeti milletimiz için hayata geçirdik. Yaşadığımız her badirenin üstesinden milletimizden aldığımız destekle geldik, bunun için 2023'e giden süreçte 84 milyon vatandaşımızın her birinin kapısına gideceğiz, elini tutacağız, gönlünü kazanacağız. Onun için yan gelip durmak yok. Çok gayret edeceğiz, çok koşacağız. Şurada bir buçuk yıl kaldı, bunu en iyi şekilde değerlendireceğiz. Unutmayınız bizim boş bıraktığımız her yer, karşımızdakiler tarafından yalan, iftira ve çarpıtmayla doldurulacaktır.

"MEYDANI EDEPSİZLERE BIRAKMAYIZ"

Ülkeyi CHP'nin yalanlarına, iftiralarına terk edemeyiz. Türkiye'yi, 'helalleşme' deyip de, haleldar etmeye çalışan, yani bozmaktan, lekelemekten, fesat çıkartmaya çalışmaktan başka iş bilmeyen Kılıçdaroğlu'nun kifayetsizliğine terk edemeyiz. Meydanı bölücü örgütün güdümündeki HDP'ye de şehit yakınlarına sövmekten başka mahareti olmayan edepsizlere de bırakamayız."


Yorumlar (26)
Gazipaşalı 2 hafta önce
Ülkenin durumu ortada her şeyi piyasalar söylüyor. İnsanlar tencereye ve cebindeki paraya bakıyor. Belli bir azınlığın durumu çok iyi bu azınlık ülkenin %25 temsil ediyor. Mesela beş yerden ve ballı maaş alanlarda sıkıntı yok. Ejder meyveleri yiyenlerin mutfağında sıkıntı tok. Pazara 200 tl ile gittim eve hiç bir şey alamadan döndük. hala neyin iyi olduğunu anlamıyoruz. Sahi aklımızla dalgamı geçiliyor ?
İsiyin 2 hafta önce
kendi seçmeninin zekasıyla alay ediyor.
Mantıksız 2 hafta önce
Döviz, Sen ağızını her açtığında, “bu nasıl olsa yine ileri, geri konuşacak, ben şimdiden işimi garantiye alayım” diyor. Ve Sen hâlâ, “güçlü ekonomiye çok yakınız” diyorsun !! Artık ciddi, ciddi, Senin Ruh Halinden şüphe etmeye başladım !!!
ww 2 hafta önce
bizimle eğleniyor herhalde
Turgay 2 hafta önce
Söyle yalanı öpeyim inananı.
wat 2 hafta önce
ne kadar yakınız mesela ?
Reis 2 hafta önce
650 yıl falan
yani demek istiyorki iflasa az kaldı ne diyorsa dersi oluyor.. 2 hafta önce
yani demek istiyorki resmen batıyoruz az kaldı
Misafir 2 hafta önce
Yakın olan iflas. Bu laflara karnımız tok artık. Bu yönetimle bu ülkenin bir adım daha ileri gitmesi mümkün değil.
Serkan 2 hafta önce
Ne zaman konuşsa kura bir şeyler oluyor . Kasıtlı olduğunu düşünüyorum.
KAMUHOT 2 hafta önce
Kendi ekonomisinden bahsediyor sanırım. Çünkü dolar bir günde 1,5 - 2 lira yükselince ekonomileri süper oldu.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@