banner491

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bu ülkemiz için bir fırsattır"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bu ülkemiz için bir fırsattır"
banner492
banner432

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Romanya Başbakanı Dancila ile ortak basın toplantısı düzenledi. Türkiye ile Romanya arasındaki ticaret hacminin 10 milyar dolara çıkarılması konusunda anlaştıklarını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle;

İçinde bulunduğumuz 2018 yılında Türkiye İle Romanya arasında diplomatik ilişkilerin tesisinin 140. yıldönümü. İlişkilerimiz 2011 yılından bu yana stratejik ortaklık düzeyindedir. Ülkelerimiz arasındaki dostluk yüzyıllar boyunca toplumlarımız arasındaki ilişkilerin ve kültürel alışverişin bir sonucudur.

Başbakan sayın Dancila ile başta ekonomi, güvenlik ve terörle mücadele olmak üzere pek çok başlıkta ikili bir görüşmeyi gerçekleştirdik.

Önümüzdeki dönemde işbirliğimizi daha da geliştirmek için neler yapılabileceğini ele aldık. Romanya ile yakın ilişkilerimizin en önemli sütununu güvenlik işbirliğimiz teşkil ediyor. Romen makamlarının ülkemiz aleyhine faaliyet gösteren terör örgütlerine karşı bugüne kadar sürdürdükleri işbirliğinin devam etmesini özellikle bekliyoruz. Romanya'nın 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminden sonra ülkemizle sergilediği dayanışmayı unutmayacağız.

Romanya'da FETÖ iltisaklı kişi ve kuruluşlara karşı gerekli adımların atılması için Romen makamları ile temaslarımızı sürdürüyoruz. İlişkilerimizin önemli bir boyutunu ise şüphesiz ekonomik ve ticari ilişkiler oluşturmaktadır. 2017 yılında yaklaşık 6 milyar dolar olarak gerçekleşen ticaret hacmimizin mevcut veriler ışığında bu yıl daha da artacağını öngörüyoruz ve ikili yapmış olduğumuz görüşmede de bu hedefin 10 milyar dolara çıkarılması bizim anlaştığımız şu anda bir karardır. İnanıyorum ki taraflar tüm bakanlıklar atacağımız adımlarla bunu başaracağız.

Romanya Başbakanı Viorica Dancila'nın açıklamalarından satır başları şöyle;

Öncelikle Türk tarafına teşekkür ediyorum. Türkiye ile Romanya arasındaki iş birliğimiz yüksek seviyede bulunmaktadır.

Türkiye'nin Avrupa yolunu desteklemeye devam edeceğiz. Türkiye'nin göçmen konusundaki çabalarını takdirle karşılıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2018, 22:59

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ersin gemici
Ersin gemici - 1 yıl Önce

Evet anladık morale ihtiyacımız var ve yakında Secim var

Sedat K.
Sedat K. @Ersin gemici - 1 yıl Önce

Muhalefet elbet olacak. Ama siz olumlu birseyin altina bir defa evet cok iyi bak ne güzel yapmissin yazmazsiniz. Sizin isiniz muhalefetlik degildir. Vatanin kötülügünü bekleyerek ihanet etmektir. Maalesef bunu yazmak zorundaydim, size baska bir aciklama da gerekmiyor. Biraz inandirici olun da saygimizi en azindan kazanin. Biliyorum 3 sayfa da yazsam kafaniz degismez. Degismesinde zaten, ama en azindan gercek türk insaninin vatanini seven her kisinin gözünde bu oldugunuzu anlayin diye yazdim.

Olli
Olli - 1 yıl Önce

17 yildan beri ayni hikaye, yine palavra, ama bu ülkede o kadar cok koyun varki her dediklerine inaniyorlar
Zavalli Türk milleti

emrah
emrah - 1 yıl Önce

yemezler sana oy moy yok

zafer
zafer - 1 yıl Önce

HANI TICARI ANLASMALARI DA TL ÜZERINDEN YAPACAKTIN

banner441

banner472