Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Yangınlarda terör izi

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Ciğerimizi yakanın ciğerini sökmek boynumuzun borcu" dedi.

Gündem 04.08.2021, 22:41
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Yangınlarda terör izi

Türkiye'deki orman yangınlarıyla ilgili geçtiğimiz günlerde yaptığı konuşmada, "Ciğerimizi yakanın ciğerini sökmek boynumuzun borcu" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yangınlarla ilgili terör izine rastlandığını söyledi. Erdoğan, yangınlarla alakalı olarak tutuklanan kişilerin ailelerinde PKK bağlantıları olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATV ve A Haber ortak yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, açıklamasında yangınlarla ilgili yürütülen soruşturmalarla ilgili de bilgi verdi.

Daha önce yaptığı açıklamada, "Ciğerimizi yakanın ciğerini sökmek boynumuzun borcu" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yangınlarla alakalı tutuklanan şahısların ailelerinde PKK bağlantılarına rastlandığını aktardı.

"BU ENDİŞEYİ EN BAŞINDAN BERİ TAŞIDIK"

Polisin konuyla ilgili çalışmalarına devam ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu endişeyi en başından beri taşıdık. Bunun altından bir şeyler çıktı. Tutuklananların ailesinde PKK ile iltisaklıların da olduğunu tespit ettik. Bütün polis teşkilatımız, istihbaratımız bunun incelemelerini yapıyor. Bizim ciğerlerimiz yanıyor. Ciğerimizi yakanların ciğerini yakacağız. Burada canlılar yandı" dedi.

"BİR KENARA KOYMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL"

Soruşturmaların sonucunun halka paylaşılacağını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ortada bir cinayet var. Bir taraftan telefat var, bir de o ormanlar özellikle arılarımızın en çok üretim yaptığı ormanlar. Marmaris bu konuda meşhurdur. Bunları bir kenara koymamız mümkün değil. Yangınlar ilgili her türlü ihbar, belge ve bilgi jandarma ve istihbaratımız tarafından etraflıca inceleniyor. Devam eden soruşturmaların neticelerini kamuoyu ile paylaşacağız" ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz gün Marmaris ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, yangınların sorumluları ile ilgili çok sert adımlar atılacağını aktararak, şunları söylemişti:

Devletin resmi kurumlarının açıklamaları dışındaki hiçbir bilgi ve beyan sizin canınızı sıkmasın, kafanızı karıştırmasın. Yangınların sebepleri emniyetimiz, jandarmamız ve istihbaratımız tarafından tüm boyutları ile araştırılıyor. Sizler gibi bizim de zihnimizde 'terör örgütünün özellikle bu işin arkasında olup olmadığı' sorusu vardır. Bilindiği gibi örgüt geçtiğimiz yıl açıkça ormanlarımızı yakacağını ilan etmişti. Hatay'da bunu yaşadık. Bu yıl yine şu anda Hatay'da yangınlar başladı. Ciğerimizi yakanın ciğerini sökmek boynumuzun borcudur. Şayet böyle bir irtibat tespit edersek ki şimdiden bazı emarelere ulaşıldı, sonu nereye giderse gitsin takip edecek, gereğini yapacağız.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (25)
Kemal 2 ay önce
Hadi Canim olsa olsa AKP izi olur,malum yanan arazileri katarlilara satarsiniz,satamadiklarinizida yandaslariniza verip hotel yaptirirsiniz
Davut 2 ay önce
Allah teröristlerin belasını versin. Peki hükümet olarak yangınlara neden hazırlıklı değildiniz? Yangını kim çıkartırsa çıkartsın hükümetin görevi hazır olmaktır. 20 yılda ne yaptınız bunun için?
Garip38 2 ay önce
Terör örgütüyle diyalog çağrısı yapan siz,Osman öcalan TRT çıkınca teröristin kardeşini çıkarttınız diyen siz,hdp genel başkanı neden hapiste diyen siz,terör partisiyle kol kola seçime giren siz,şimdide terörün Allah belasını versin diyen siz!!!
Sadi 2 ay önce
Sayın Erdoğan atv de programda Türkiye yanarken magazin konularına girip futbol koşu atletizm gibi boş işlere zaman ayırması yangından çok çok daha vahim bir mesele.
Arsinli 2 ay önce
Bu ülkenin başına ne geldiyse cahil insanların yüzünden gelmiştir. Okuyup bilinçlenen bir insan buradaki şak şakçılar gibi hareket etmez. Ne demiş adamın biri.. Köydeki çobanla benim oyun aynı değerde değil.. Trabzonda çok çoban var..
Hakan 2 ay önce
Terorle mucadele de belediyelerin isi ne zaman denilecek acaba
yorumcu 2 ay önce
Otobusten Firlattigin caylarin seni iktidarda tutamayacagi gibi ,teroristlerin cigerini sokmekte ormanlarimizi geri getirmeyecek reis bey.Birak artik hedef gosterip dusman belirlemeyi de biraz takkeyi onune koy.Yas oldu 65.hatasiz gunahsiz kul olmaz.Bu kibir bitirdi bu memleketi.
Vatandaş 2 ay önce
Şu halay çektiğin teröristler mi. Halbuki ne de güzel oynuyordunuz neden yapmışlar ki.Yanan yerlerin rantından onlara da pay düşecek mi.Hem bu arada yurdu istila eden Afganlar da arada kaynayıp gitti. Acayipsin reis tüm yurt doğuya bakarken birden herkesi güneye batıya çevirdin. Unutma bu ateş senin sarayını da yakacak bir gün.
antikus 2 ay önce
ne yapacaginiz anlasildi yangin söndürme isini yandasiniz olan yangin söndürmeden bir halt anlamayanlara peskes cektiniz ve sorumlulugu orman ve tarimcilik bakanligina verdiniz simdi ise her zaman yaptiginizi yapiyor ve kiviriyorsunuz neymis yangin söydürme belediyelerin sorumlugundaymis sana inananin aklina...
semih uzun 2 ay önce
En büyük terörist kim bu millet artık çok iyi biliyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@