Çoruh Edaş’tan vatandaşlara uyarı

Çoruh Edaş dolandırıcılık konusunda vatandaşları uyardı.

Gündem 02.07.2020, 10:30
Çoruh Edaş’tan vatandaşlara uyarı

Haber61 – Haber Servisi - Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon illerinde elektrik dağıtım hizmeti vermekte olan Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş.(Çoruh EDAŞ), şirket kimliğini ve şirket çalışanlarının bilgilerini kullanarak dolandırıcılık teşebbüsünde bulunulması konusunda yaptığı açıklama ile uyarıda bulundu. 

Kendisini Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. kimliği ile ya da şirket çalışanı bilgileriyle tanıtarak satın alma işlemleri, para alışverişi gibi taleplerle dolandırıcılık çalışmalarına teşebbüs edenlere itibar edilmemesi gerektiğini belirtilen Çoruh EDAŞ, bu gibi durumlarda “155 Polis İmdat” hattına başvurulması gerektiğinin altını çizdi.

Çoruh EDAŞ, konu ile ilgili vatandaşları dikkatli ve duyarlı olarak mağduriyet yaşamamaları konusunda uyarırken “Şirketimizin telefonla arayarak, kısa mesaj göndererek ya da online olarak satın alma işlemi veya para alışverişi şeklinde bir uygulaması bulunmamaktadır. Tüketicilerimiz bu gibi aramalara ya da yazışmalara itibar etmemelidir.” açıklamasında bulundu. 
 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@