7m


7m

hyundai

Çok uzun süredir bekleniyordu! 3600 ek gösterge için tarih verildi

Polis, öğretmen, sağlık çalışanı, kamuda çalışan diğer meslek grupları ve din görevlilerini de kapsayacak olan 3600 ek gösterge için tarih verildi.

Gündem 08.01.2022, 09:44
Çok uzun süredir bekleniyordu! 3600 ek gösterge için tarih verildi

Kamu çalışanlarının çok uzun süredir beklediği ‘3600 gösterge’ konusunda genel çerçeve belirlendi. Edinilen bilgiye göre çalışmanın polisöğretmen, sağlık çalışanı, kamuda çalışan diğer meslek grupları ve din görevlilerini de kapsayacak şekilde, çerçeve bir yasaya oturtulacağı belirlendi.

Yıllardan beri kamu çalışanlarının talepleri arasında bulunan ancak yapılacak düzenlemenin dengeleri bozmasından endişe edilen 3600 gösterge kapsamına gireceklere ilişkin maaş ve kademe düzenlemesi, kapsamlı bir çalışmayla start aldı. Çıkan haberlere göre çalışma, ‘çerçeve yasa’ şeklinde yapılacak ve çok sayıdaki meslek grubundaki kademeleri değiştirecek. Maaş artışı ve kıdeme göre denge getirilecek.

MAYIS AYINDA BİTECEK 

Edinilen bilgiye göre, önce polis ve öğretmenler üzerinden tartışılmaya başlayan 3600 gösterge çalışmasına ilişkin genel çerçeve belirlendi.

Yapılan toplantılarda, çalışmanın polis, öğretmen, sağlık çalışanı, kamuda çalışan diğer meslek grupları ve din görevlilerini de kapsayacak şekilde, çerçeve bir yasaya oturtulacağı belirlendi.

TBMM'YE SEVK EDİLECEK 

Çalışma Bakanlığı’nda yürütülecek olan toplantılar, mayıs ayına kadar sürecek ve çerçeve yasa aynı dönemde TBMM’ye sevk edilecek.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@