7m


7m

hyundai

Cinayetin Tanığı Görme Özürlü

Bursa'da kocasını öldürdüğü iddiasıyla yargılanan kadının davasında, gözleri iyi görmeyen görgü tanığına olay yerinde keşif yaptırılarak, cinayetin ardındaki sır perdesi aralanmaya çalışılacak.1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, "adam öldürmek" suçundan müebbet h

Gündem 25.07.2007, 16:03 14.08.2018, 18:10
Cinayetin Tanığı Görme Özürlü


Bursa'da kocasını öldürdüğü iddiasıyla yargılanan kadının davasında, gözleri iyi görmeyen görgü tanığına olay yerinde keşif yaptırılarak, cinayetin ardındaki sır perdesi aralanmaya çalışılacak.

1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, "adam öldürmek" suçundan müebbet hapsi talep edilen tutuklu sanık F.A. ile olaya karıştığı iddiasıyla tutuksuz yargılanan V.İ., bugün tekrar hakim karşısına çıktı. Geçen yıl Hacıvat Mahallesi'nde meydana gelen olayda boşandıkları eski kocası Ertuğrul Atak'ı av tüfeğiyle öldürdüğü iddiasıyla yargılanan 2 çocuk annesi F.A.'nın duruşmasında, bilirkişi olan Devlet Hastanesi Göz Uzmanı Dr. M.A. dinlendi.

Cinayetin tek görgü tanığı olan O.Y.'yi muayene eden ve görme kusuru olduğunu belirten Dr. M.A., "Görgü tanığı hastayı daha önce iki kez muayene ettim. Derinlik testine uyum sağlayamadığını gördüm. Uzun mesafedeki cisimlerin görünmesinde ise ışık durumu, bakış pozisyonu önemlidir. Şahidin raporu var. O yüzden fikir yürütmek çok doğru olmayabilir" dedi.

Mahkeme, cinayetin kilit ismi O.Y.'ye av tüfeğinin bir bayan mı, erkek mi tarafından ateşlendiğini anlatması için olay mahallinde keşif kararı aldı. Heyet, önümüzdeki günlerde olay yerine giderek, cinayetin ardındaki sır perdesini O.Y. ile aralamaya çalışacak


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@