CHP'li Gençler Birbirine Girdi

Şişli Belediyesi'ne gelerek Başkan Mustafa Sarıgül'e tepki gösteren CHP Gençlik Kolları üyesi bir grup ile belediye önünde toplanan bir başka grup arasında arbede yaşandı.Şişli Belediye Başkanlığı binasına gelen CHP Bayrampaşa İlçe Gençlik Kolları Başkanı

CHP'li Gençler Birbirine Girdi

Şişli Belediyesi'ne gelerek Başkan Mustafa Sarıgül'e tepki gösteren CHP Gençlik Kolları üyesi bir grup ile belediye önünde toplanan bir başka grup arasında arbede yaşandı.

Şişli Belediye Başkanlığı binasına gelen CHP Bayrampaşa İlçe Gençlik Kolları Başkanı Öztürk Hocaoğlu başkanlığındaki yaklaşık 40 kişilik grup, Sarıgül'e bir mektup sunmak istediklerini dile getirdiler.

Bir belediye görevlisi tarafından binadaki CHP odasına alınan Hocaoğlu ve beraberindekiler, burada Şişli Belediye Başkan Vekili Eyüp Birgün'e mektubu sundular. Basın mensuplarının alınmadığı odadan bir süre sonra çıkan Hocaoğlu ve beraberindekiler, çıkışta basın açıklaması yapmak istediler.

Hocaoğlu'nun konuşması bu sırada dışarıda toplanan 70-80 kişilik başka bir grubun "Baykal istifa", "Sevigen istifa" şeklindeki sloganlarıyla kesildi.

Basın açıklamasını gerçekleştiremeyen Hocaoğlu ve beraberindekiler, belediye binası önünden ayrılmaya başladı. Bu sırada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hocaoğlu, belediye binası içinde Sarıgül'e olan tepkilerini dile getirdiklerini ve yaptıklarının etik değerlerle bağdaşmadığını ifade ettiklerini kaydetti.

Belediye binasının yaklaşık 150 metre ilerisinde ise Hocaoğlu ve beraberindekiler ile belediye binası önünde toplanan gruptan birkaç kişi arasında yumruklaşmaya varan arbede yaşandığı görüldü.

Daha sonra gazetecilerin olaya ilişkin sorularını yanıtlayan Şişli Belediyesi Başkan Vekili Eyüp Birgün, CHP Gençlik Kolları üyeleriyle mektupta yazılanlar hakkında görüştüklerini dile getirdi.

Birgün, yaşanan arbedenin nedeninin sorulması üzerine, küfür edildiğini öne sürerek, "Yoksa karşılayıp uğurladığımız bir misafire niye...

Karşılama ve uğurlamada bir problem var mıydı?" dedi. Birgün, bir gazetecinin, "Son aşamada vardı" şeklindeki ifadesi üzerine, "Son aşamada vardı. Terbiyesizlikten sonra vardı" diye konuştu.

Bu arada CHP Gençlik Kolları üyeleri tarafından Sarıgül'e sunulan mektupta, Sarıgül'ün seçimlerde CHP'nin aleyhine çalıştığı ve özellikle Şişli'de diğer partilere destek verdiği savunularak, "Partiyi bölmeye, parçalamaya, altını oymanıza izin vermeyeceğiz. Bizler, CHP'li gençler artık CHP'den elinizi çekmenizi istiyoruz" görüşü dile getirildi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler