CHP'li isimden istifa çağrısı

CHP'li Erol, genel başkan ve merkez yönetimini istifaya davet etti

CHP'li isimden istifa çağrısı

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 41 yıl sonra Elazığ'dan milletvekili çıkardığı Gürsel Erol, partisinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve genel merkez yönetimini istifaya davet etti. Cumhuriyet Halk Partisi, 41 yıl sonra Elazığ'da ilk defa milletvekili çıkarak Gürsel Erol'u meclise göndermişti. Erol'un vekil seçilmesinde ittifaktan gelen oylar etkili oldu. CHP, böylece Gürsel Erol ile 41 yıl sonra ilk kez Elazığ'dan milletvekili çıkarmayı başarmıştı. Erol, ''Partimizin koltuk adamlarına değil, ülkenin yönetimi ile ilgili iddia taşıyan dava adamlarına ihtiyacı vardır" açıklamasında bulundu.

Dün yapılan seçimlerde Elazığ'dan milletvekili seçilen CHP'li Gürsel Erol yaptığı açıklama ile dikkat çekti. 24 Haziran seçim sonuçlarının partileri açısından tekelleşen bir siyasetin ve yalnızca kendilerini seçmekten başka ülke yönetimi iddiası taşımayan bir anlayışın sonucu olduğunu belirten Milletvekili Gürsel Erol, "Partimizin yaşadığı 24 Haziran seçim sonuçları başarısızlığının sorumlusu bu yönetim anlayışıdır. Mevcut Genel Merkez Yönetimini sıfat ve ünvanları ne olursa olsun bu mağlubiyetin sorumlusu olarak görüyorum ve derhal istifaya davet ediyorum. Bu çağrımı genel merkez tarafından belirlenen, garanti seçim bölgesinden gelen bir milletvekili olarak değil, Tunceli ve Elazığ’da seçim kazanmış partinin ilkeleri ve etik değerleriyle siyaset yapan bir milletvekili olarak yapıyorum. Partimizin koltuk adamlarına değil, ülkenin yönetimi ile ilgili iddia taşıyan dava adamlarına ihtiyacı vardır" dedi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
CEBBAR OYAN
CEBBAR OYAN - 6 ay Önce

sayın vekilim öyle deme ALLAH Onu CHP nin başından eksik etmesin kemal bey olmasa AK parti bu durumda olmazdı Allah razı olsun

banner421

banner426

banner432

banner443

banner441