7m

7m

hyundai

tamfinans

Cemevlerinden elektrik faturası kararı! Mahkemeye gidecekler

Alevi Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Celal Fırat, "Alevi Dernekleri Federasyonun bileşenleri olarak, elektrik faturalarını ödememe kararı aldık, toplu olarak mahkemelere başvuracağız" açıklamasında bulundu.

Gündem 08.02.2022, 09:42
Cemevlerinden elektrik faturası kararı! Mahkemeye gidecekler

Alevi Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı ve İstanbul Küçükçekmece’de faaliyet gösteren Garip Dede Dergâhı Yönetim Kurulu Başkanı Celal Fırat, Alevi Dernekleri Federasyonun bileşenleri olarak, elektrik faturalarını ödememe kararı aldıklarını açıkladı.

"CEMEVLERİMİZ İBADETHANEMİZDİR"
 
Sosyal medya hesabından açıklama yapan Fırat, “Alevi Dernekleri Federasyonun bileşenleri olarak, elektrik faturalarını ödememe kararı aldık. Çarşamba günü mahkemelere toplu olarak başvuracağız. Eşit yurttaşlık istiyoruz! Buyurun gelin elektriğimizi kesin. Cemevlerimiz ticarethane değil, ibadethanemizdir. Aldığımız karar şu an 22 cemevini kapsıyor, ancak kısa sürede tüm ülkedeki cemevlerini kapsayacak. Birçok yerden arayıp biz de ödemeyeceğiz diyorlar” ifadelerini kullandı.

ELEKTRİK FATURASINI PAYLAŞMIŞTI

Garip Dede Kültür ve Cemevi Derneği Başkanı Celal Fırat, 30 bin TL’lik elektrik faturasını sosyal medya hesabından paylaşarak, “Devlet, cami, mescit, sinagog, kilise gibi yerleri ibadethane olarak görüyor. Cemevine de ticarethane mantığıyla bakıyor” ifadelerini kullanmıştı.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@