ÇAYKUR kurasındaki tartışma yaratan görüntüye açıklama geldi!

ÇAYKUR'un işe alım kurasıyla ilgili görüntüler, sosyal medyada tartışma yaratmış ve kurada hile yapıldığı öne sürülmüştü. Konu hakkında bir açıklama yapan ÇAYKUR, çekilişleri İŞKUR'un yaptığını ve dolayısıyla muhatabın kendileri olmadığını belirtti.

Gündem 15.04.2021, 14:18

ÇAYKUR'da işe alım kurası, 12 Nisan Pazartesi günü gerçekleşti. Toplam 300 kişinin istihdam edileceği işe 35 bin 412 başvuru yapılmıştı. Başvuru bir hayli çok olunca işe alımlar da kura ile belirlendi. Ancak sosyal medyada da kurayla ilgili yayılan görüntüler tartışma yarattı.

CHP'Lİ VEKİL DE PAYLAŞTI
CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın da paylaştığı videoda kura çekilişi yapan kişinin çektiği rakamı geri attığı görüldü. Başarır paylaşımına "Bu görüntüler, Varlık Fonu'na aktarıldığı günden beri zarar eden ÇAYKUR'un işe alım kura çekiminden. Sadakatin, liyakata nasıl tercih edildiğinin 'noter huzurundaki' en net görüntüsü! AKP listesinde ismi olanlar kabul, yoksa olmadı bir daha! Rezillik!" notunu düştü.

ÇAYKUR kurasındaki şok görüntüye açıklama geldi!

ÇAYKUR: KONUNUN MUHATTABI İŞKUR
ÇAYKUR Genel Müdür Yardımcısı Erdinç Hatinoğlu konuyla ilgili Odatv'ye yaptığı açıklamada, "Bu kura ile işe alım işleminin ÇAYKUR ile bir alakası yoktur. Biz bu alımları İŞKUR aracılığıyla yapıyoruz. Çekilişleri de onlar organize ediyor. Konunun muhatabı biz değiliz. İŞKUR bu çekiliş yöntemini noter aracılığıyla yaptığını belirtti. İŞKUR'un yaptığı bu işe alım organizasyonu canlı da yayınlıyoruz. Biz de konuyu İŞKUR'un görevlendirdiği notere sorduk. Bize 'Birbirine yapışık iki numara geldiği için birbirinden ayırıp yeniden çektiğini' söyledi." dedi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (24)
hakan cevahir 6 ay önce
defolup gidin be! ne yüzsüz utanmaz insanlarsınız siz. Milletin gözünün önünde hırsızlık yaptınız şimdi kılıf uyduruyorsunuz. Allah bu mübarek günde sizleri bildiği gibi yapsın
Davut 6 ay önce
2023 yılında yapılacak türkiye nin kayıp 20 yılı : siyasal islam isimli belgesel bu görüntü ile başlayacak
Muhittin 6 ay önce
Sorumlu IBay Kemale bağlı Iskur'dur. Dağılabilirsiniz.
şerafettin 6 ay önce
Bu görüntüler gerçekten utanç verici. Sorumlularının toplum karşısında hesabını vermesini istiyorum
Yav he he 6 ay önce
Açıklama inananlar var mı boş yapma
Salpazarli 6 ay önce
Suçlu BAY KEMAL VE CHP gidebilirsiniz.
Koç 61 6 ay önce
Bu nasıl NOTER ne iş yapıyordu orada acaba ?
bulut yalnız 6 ay önce
vay bay kemal sen neymıssın ya burayada el attın
Musa alkan 6 ay önce
Bahane hazır birbirne yapışmış siz nasi bir insansiniz milletin hakkıyla oynadınız Allah ta sizi bildiği gibi yapsin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@