banner526

banner533

banner513

Bush vahşete destek çıktı

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamaya göre George W. Bush, İsrail'in Gazze saldırılarıyla ilgili olarak kamuoyuna ilk kez yaptığı açıklamada, İsrail'in ''kendini koruma isteğini anladığını'', Gazze'deki şu anki duruma Hamas'ın neden olduğunu bildirdi.Bush, H

Gündem 05.01.2009, 20:00
Bush vahşete destek çıktı

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamaya göre George W. Bush, İsrail'in Gazze saldırılarıyla ilgili olarak kamuoyuna ilk kez yaptığı açıklamada, İsrail'in ''kendini koruma isteğini anladığını'', Gazze'deki şu anki duruma Hamas'ın neden olduğunu bildirdi.

Bush, Hamas'ın, Gazze halkını önemsemek yerine Gazze'yi masum İsrailliler'i öldürmek için füze fırlatma yeri olarak kullandığını belirterek, ''İsrail, besbelli kendini ve halkını koruma kararı verdi'' dedi.

Ateşkes olacağına dair hala umutlu olduğunu ifade eden Bush, bunu ''yüce bir emel'' olarak niteledi, ancak Hamas saldırıları durdurmadığı sürece bir barış anlaşması olmayacağını kaydetti.

Öte yandan Beyaz Saray Sözcüsü Dana Perino, gazetecilere yaptığı açıklamada, ABD'nin mümkün olduğunca çabuk ateşkes istediğini, ancak bunun sürekli olması gerektiğini vurguladı. Perino, İsrail'in ''kendini savunma hakkını'' desteklediğini belirtirken, ''sivil kayıplar sözkonusu olduğunda çok tedbirli olunması'' çağrısında bulundu.

Yorumlar (4)
fatih y 12 yıl önce
arkadaşlar baylar bayanlar bush dan bu beklenir Sizden bısey istesem bugün filistindeki müslüman kardeşlerimiz için fatiha okusanız ve rica etsem bu mesajı msn listende çevrimiçi ne kadar insan olursa onlara göndersen belki filistindeki kardeşlerimize 1 milyona yakın kişinin duasını alırlar
yavuzalkan 12 yıl önce
it itin etini yemez
casa 12 yıl önce
Sizi tanımada biz gafillere yeni bir şans doğmuştur.Siz her zaman böylesiniz ançak,bizler çokça gaflete kapılıp sizin böyleliğinizi unutuvermişiz ve aldananlardan olmuşuz.Demek oluyor ki,hep uyanık ve duyarlılığımızı kaybetmemeliyiz.
CİLTCİ 12 yıl önce
ya bu adam diye yaşayan puştu bi insan yokmu sesini kesecek

Gelişmelerden Haberdar Olun

@