banner526

banner533

banner513

"Bu yahudi lobisinin huyudur"

AK Parti Trabzon Milletvekili Asım Aykan, Davos'ta yaşanan gerginlikle ilgili olarak, Yahudi lobisinin dünya medyasındaki gücünün etkisiyle gerçekleri ters yüz etme alışkanlığının, canlı yayında hak ettiği tepkiyi gördüğünü bildirdi. Aykan, yaptığı yazılı

Gündem 30.01.2009, 17:19

AK Parti Trabzon Milletvekili Asım Aykan, Davos'ta yaşanan gerginlikle ilgili olarak, Yahudi lobisinin dünya medyasındaki gücünün etkisiyle gerçekleri ters yüz etme alışkanlığının, canlı yayında hak ettiği tepkiyi gördüğünü bildirdi.

Aykan, yaptığı yazılı açıklamada, Davos'ta, İsrail Cumhurbaşkanı'nın bütün insanlığın gözü önünde ve batılıların geri planda verdiği destekle işlemiş olduğu vahşeti, nezaket sınırlarını aşan bir üslupla savunması karşısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yerinde ve onurlu tavrını yürekten onayladığını belirtti.

Yahudi lobisinin dünya medyasındaki gücünün etkisiyle gerçekleri ters yüz etme alışkanlığının, bir canlı yayında hak ettiği tepkiyi gördüğünü ifade eden Aykan, şöyle devam etti:

''Perez'in süresini 2 kat aşarak fevri biçimde propagandaya yönelik tavrı, tıpkı bir timsahın avını hazmetmesi için döktüğü göz yaşlarına benzemektedir. Teferruata boğulmadan, konunun özü, Türkiye'nin tarihi misyonuna uygun biçimde Ortadoğu probleminde vazgeçilmez inisiyatif alması ve yön gösteren, çözüme yönelik katkı oluşturmasıdır. Bunu yaparken de insanlığın ortak değerlerin etrafında sergilediği net tavrı dünyayla etkin biçimde paylaşmasıdır.

Başbakan Erdoğan'ın bu tavrının, Türk milletinin yıllardır ülke idaresinden hasretle beklediği onurlu çıkışın adresi olduğunu belirten Aykan, şunları kaydetti:

''Bunu yaparken de milletler arası siyasi değerlerden kopuk olarak sadece hissi bir yaklaşım sergilemediğini herkesin bilmesinde fayda vardır. Türkiye ne yaptığını çok iyi bilmektedir. Bugüne kadar her olan karşısında 'acaba İsrail ve Amerika ne der' tavrı yerine 'hak ve adaletin gereği nedir, tarihi misyonumuzun bizlere yüklediği sorumluluk neyi gerektirir' olgusunu öne çıkarmaya başlamıştır. Tarihin vicdanı, İsrail'in tavrını mahkum etmiştir. Mazlum kanı dökenler bedel ödemeye devam edeceklerdir. Bu katliamı hiçbir zaman unutmayacağız ve unutturmayacağız.''

Yorumlar (3)
niyazi 12 yıl önce
Ben bu yahudilerin yaptıkları zulüm ve soykırımı kınıyorum, ancak siz yahudi lobisinden bahsederken lütfen Büyük Ortadoğu projesinin içinde yer alan hatta başkanı olduğunu söyleyenlerin bu durumdan şikayetçi olmaya ne kadar hakkı vardır. lütfen akıllı insanlarla dalga geçmeyin, merak ediyorum bu beğenmediğiniz yahudi lobilerine ve taviz vermek zorunda bırakıldığımız imf ye karşı planladığınız ileriye dönük bir projeniz varmı bizi bunlar ilgilendiriyor, günlük politikalar değil.
pazarkoy 12 yıl önce
49 yaşındayım çocukluğum hep eziklik hisleriyle geçti.devlet baba bana hiç bir zaman güven vermemişti tabiri caiz'se bana sahip çıkmadı ve hep pasif kaldı.fakat şimdi yeniden doğmuş gibiyim.bu iktidarın son iki dönemde, ülkemizi uluslar arası siyaset arenasında yerlerde sürünürken,nasıl ayağa kaldırdığını hep beraber gözlemliyoruz.dün gece davos zirvesindeki panelde başbakanımızın dik duruşu türk milletinin gururu olmuştur.şahsen ben yıllardır üzerime sinen o ezikliği,burukluğu ve umutsuzluğu attığımı kendime güven geldiğini özellikle söylemek istiyorum...selam ve sevgilerimle...
Hakan MARZ 12 yıl önce
Sayın Vekilim size katılıyorum.Sayın BAŞBAKAN sadece bir siyasi parti lideri değil; Mısır'dan Bosna'ya, Pakistan'dan Nijerya'ya, Fas'tan Kosova'ya, Tunus'tan İran'a, Malezya'dan Çeçenistan'a, Sudan'dan Filistin'e kadar uzanan geniş bir yelpazede, Türkiye'nin en önemli temsilcisi ve sembol ismidir. Bu mazlum milletlerin diriliş simgesidir.Bugün Türk halkı, işgalcileri alkışlamayı bir kenara bırakıp, %95 gibi büyük bir çoğunlukla, asıl tehlikenin İsrail ve Amerika olduğu kanaatine sahiptir.Sayın BAŞBAKAN Siyonizmin korkulu rüyasıdır,

Gelişmelerden Haberdar Olun

@