BOTAŞ açıkladı! Doğalgaza indirim geliyor

Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. Genel Müdürlüğü (BOTAŞ), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sanayide kullanılan doğalgazda nisan ayından itibaren yüzde 20 indirime gidilmesi kararının uygulanmaya başladığını açıkladı.

BOTAŞ açıkladı! Doğalgaza indirim geliyor

Boru Hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ), elektrik üretim amaçlı gazda 16,67, sanayi gazında yüzde 20,01 indirim yapıldığını duyurdu. Kurum tarafından yapılan açıklamada doğal gaz toptan satış fiyatlarının mümkün olan en makul seviyede belirlendiği ve tüketicilere sunulduğu savunuldu.Bunun dışında elektrik üretim amaçlı gazda da 16,67 indirim uygulanacak.

MÜMKÜN OLAN ERN MAKUL SEVİYE
BOTAŞ tarafından yapılan açıklamaya göre, kuruluşun doğal gaz toptan satış fiyatlarının piyasa şartları, ülkenin ekonomik şartları, piyasa fiyat istikrarı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun tarife ile ilgili kararları ve maliyet unsuru olan alım- işletme giderlerindeki değişim dikkate alınarak mümkün olan en makul seviyede belirlendiği ve tüketicilere sunulduğu savunuldu.

BOTAŞ açıkladı! Doğal gaza indirim geliyor

ELEKTRİK ÜRETİM AMAÇLI GAZDA İNDİRİM YAPILDI
Açıklamada, 1 Nisan’dan itibaren geçerli olmak üzere büyük sanayi kuruluşları tarafından kullanılan doğal gazın toptan satış fiyatında yüzde 20 oranında, elektrik üretimi maksatlı kullanılan doğal gazın toptan satış fiyatında yüzde 16,67 oranında, indirim yapıldığı aktarıldı.Açıklamada ayrıca, 2022 Ekim ayına göre, sanayide kullanılan doğal gazın toptan satış fiyatında 1 Nisan itibarıyla yüzde 52,43 ile yüzde 63,63 oranlarında, elektrik üretimi maksatlı kullanılan doğal gazın toptan satış fiyatında ise yüzde 51,52 oranında indirim yapıldığı belirtildi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler