Böcek soruşturmasında skandal hata

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde çalışma ofisinde ve konutunda bulunduğu iddia edilen dinleme cihazıyla (böcek) ilgili 13 kişinin yargılandığı dava dün başladı.Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasına dönemin

Gündem 03.01.2015, 19:54
Böcek soruşturmasında skandal hata

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde çalışma ofisinde ve konutunda bulunduğu iddia edilen dinleme cihazıyla (böcek) ilgili 13 kişinin yargılandığı dava dün başladı.

Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasına dönemin TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Hasan Palaz'ın sözleri damgasını vurdu. Palaz, böcek olayında yapılan skandal hatayı mahkemede şöyle anlattı, "Yıllarca elektronik istihbarat ve kriptoloji konusunda çalıştım. Bir yerde böcek bulunursa sökülmez. Oradan sökerseniz kanıtı yok edersiniz. Oradan sökmeyip zayıf sinyal verdirerek dinleyen adamı yakalarsınız."

Yorumlar (1)
VİCTOR HUGO 6 yıl önce
Böceği polis değil mit polislerden ayrı bir arama yaparak buluyor. arama yaparken yanına polisleri almıyor. aramada kamera kaydı parmak izi analizi yok. 3 yıl geçti aradan. maksat olayı çözmek olsaydı 3 yıl beklenirmiydi. 17 aralıktan sonra ısıtıp gündeme getirildi. mitin böceği koyduğu ne malum. kesin bulduk denilmişti. insanların aklıyla bakalım ne kadar daha dalga geçeçecekler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@